برو به محتوای اصلی
ناشناس
۲ سال پیش پرسیده شده

آمادگی برای شروع رابطه بعد از شکست عشقی چگونه است؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

خیلی خلاصه بخوام بگم. بذار چند ماهی بگذره، حداقل 6 ماه، قبل از اون قطعا تحت تاثیر شکست عشقی تصمیم خواهی گرفت که ممکنه تصمیم درستی نباشه.

پویا عبدی
مشاور روانشناس

خواست درونی برای یک رابطه جدید

شاید مهم‌ترین چیزی که زمان درست را به شما نشان می‌دهد، خواست درونی شما برای داشتن یک رابطه جدید است. این مسئله تا حد زیادی تحت تاثیر مدت و عمق رابطه قبلی شما نیز می‌باشد. جدایی‌هایی که رابطه ابتدا به سردی می‌گراید و سپس قطع می‌شود؛ خواست درونی برای رابطه جدید سریع‌تر شکل می‌گیرد. اما اگر رابطه شما در اوج یا به صورت ناگهانی قطع شده باشد، شما باید زمان بیشتری به خودتان بدهید.

به هیچ وجه عجله نکنید. اگر به اتفاقات زندگی خود زمان بدهید تا به آهستگی پیش بروند، از بسیاری از اشتباهات در امان خواهید بود. به یاد داشته باشید که شما باید برای فراز و نشیب‌های یک رابطه جدید آماده باشید و این آمادگی از نظر روحی به زمان نیاز دارد. پس برای پشت سر گذاشتن شکست عشقی وارد رابطه جدید نشوید.

با نگرش مثبت رابطه را شروع کنید

بسیار طبیعی است که از شروع رابطه جدید بترسید یا احساس منفی نسبت به آن داشته باشد. اما به یاد بسپارید که اگر رابطه‌ای موفق می‌خواهید، باید از همان ابتدا نگرشی مثبت به آن داشته باشید. همواره به خودتان یادآوری کنید که اتفاقات گذشته مربوط به گذشته است و اکنون فرصت جدیدی برای رقم زدن اتفاقات جدید در اختیار شماست. مثبت‌اندیشی به شما انرژی لازم برای شروع رابطه را می‌دهد؛ در نتیجه بهتر رفتار خواهید کرد.

تمام انرژی‌تان را صرف شروع رابطه نکنید

تمام تمرکز و انرژی خود را فقط بر روی یافتن یک رابطه جدید نگذارید. تفریحات و سرگرمی‌های جدیدی به زندگی خود اضافه کنید. ورزش منظم اعتماد به نفس‌تان را در ایجاد ارتباط اولیه با جنس مخالف بسیار بالا خواهد برد. حتی می‌توانید در جمع‌های جدیدی شرکت کنید و دوستان تازه‌ای پیدا کنید. تغییرات مثبت در عادات روزمره زندگی‌تان به بالا رفتن روحیه شما کمک شایانی خواهد کرد و می‌تواند شروع یک رابطه جدید را برای شما بسیار آسان‌تر و سریع‌تر نماید.

انتظارات معقول داشته باشید

سطح انتظارات خود را از فرد مورد نظرتان در حد معقول و واقع‌گرایانه قرار دهید. داشتن انتظارات غیر واقعی می‌تواند مانعی جدی برای یافتن یک رابطه جدید باشد. معیارهای خود را در ذهن داشته باشید، اما در عین حال در نظر بگیرید دنیای واقعی متفاوت از دنیای تصورات ذهنی شماست! به دنبال یافتن همه معیارهای کوچک و بزرگ خود در یک فرد نباشید و تمرکز خود را ابتدا بر روی معیارهای مهم و کلیدی قرار دهید. همچنین از مقایسه افراد جدید با شرکای قبلی خود پرهیز کنید. به خاطر داشته باشید که هر فردی ویژگی‌های خاص خود را دارد. با نگاه واقع‌گرایانه، بسیار سریع‌تر می‌توانید یک رابطه جدید را آغاز کنید.

منبع: آمادگی برای شروع رابطه بعد از شکست عشقی۵۲