برو به محتوای اصلی

چرا زنان از رابطه جنسی سرد می‌شوند؟

ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1- مشکلات جنسی مردان

خیلی وقت‌ها دلیل ایجاد بی‌میلی در یک زن، به مشکلات جنسی در مرد مربوط می‌شود. مشکلاتی مثل زود انزالی یا اختلال نعوظ و... در مرد موجب می‌شود که زن در رابطه ارضا نشود. به ارگاسم نرسیدن و ارضا نشدن زن، منجر به بی‌میلی جنسی در وی می‌گردد.

2- نداشتن رابطه صمیمانه

جدا از این مقوله که صمیمت و علاقه در رابطه زناشوئی یکی از نیازهای اساسی یک زن برای لذت بردن از معاشقه است؛ نداشتن صمیمیت بین زوجین می‌تواند موجب عدم شناخت کافی از تفاوت‌های زوجین شود. مثلا به دلیل اختلافات زناشوئی یا ضعف‌های کلامی افراد شناخت مناسبی از فیزیولوژی یکدیگر ندارند. در چنین وضعیت‌هایی زن دیرتر به انزال می‌رسد و همیشه رابطه بدون ارگاسم در زنان به پایان می‌رسد. در چنین مواردی نیز با گذشت زمان، زن نسبت به برقراری رابطه جنسی بی‌میل می‌گردد.

3- برداشت منفی از تصویر بدنی

در برخی موارد زنان به دلیل اعتماد به نفس پایینی که در آن‌ها ایجاد شده، فکر می‌کنند اندام مناسبی ندارند و برای ارضا همسرشان به میزان کافی جذاب نیستند. در چنین مواردی نیز نسبت به رابطه جنسی بی‌میل شده و سرد عمل می‌کنند.

4- بیماری‌های روانی

خاطرات مربوط به سابقه سوء استفاده‌های هیجانی یا جنسی، در زمان برقراری رابطه جنسی، بی‌میلی جنسی را در زنان باعث می‌شود. گاهی اوقات دلیل بی‌میلی‌های جنسی زنان اضطراب‌ها و فکرهای مزاحمی است که نمی‌توانند از سر بیرون کنند. گاهی افسردگی می‌تواند دلیل سردمزاجی در آن‌ها شده باشد. ترس از بارداری نیز از دیگر عواملی است که موجب بی‌میلی و سردمزاجی در زنان می‌گردد. در صورت مشاهده هر گونه ازین عوامل هرچه سریع‌تر با یک مشاور جنسی تماس حاصل نمائید.

5- نگرش منفی نسبت به مسائل جنسی

مغز مهم‌ترین ارگان جنسی است و پررنگ‌ترین نقش را در رفتار جنسی به عهده دارد. دیدگاه منفی و گناه دانستن رابطه جنسی از نظر زنان که ناشی از تربیت و عوامل فرهنگی است تمایل به برقراری رابطه را در آن‌ها کم می‌کند. خیلی از زنان به دلیل شرم و حیاء نیازهای خود را مطرح نمی‌سازند. حتی فکر کردن یا خیال‌پردازی جنسی را گناه در نظر می‌گیرند. در چنین شرایطی زنان لذت کمی از رابطه جنسی می‌برند و در نتیجه میل کمی هم به برقراری رابطه دارند. خجالت زنان از رابطه جنسی با همسرشان به همین خاطر می‌باشد.

6- عوامل فیزیولوژیکی

عوامل فیزویولوژی و هورمونی مثل سطح تستوسترون یا ابتلا به بیماری‌هایی مثل دیابت، تیروئید، سوء تغذیه یا تنگی عروق نیز در ایجاد بی‌میلی در زنان موثر هستند. استفاده از قرص‌های ضد بارداری، ضد افسردگی و قرص‌های ضد فشار خون نیز به بی‌میلی منجر می‌گردند. شیردهی نیز یکی دیگر از عوامل موثر در عوامل فیزویولوژیست.

منبع: چرا زنان از رابطه جنسی سرد می‌شوند؟۱۱

۲