برو به محتوای اصلی
ناشناس
۶ ماه پیش پرسیده شده

چرا یک رابطه سرد می‌شود؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

نداشتن جذابیت‌های جنسی:

سردمزاجی و یا نداشتن جذابیت‌های جنسی یکی از زوجین، می‌تواند به مرور زمان به سردی احساسی نیز منجر شود. رابطه جنسی سالم یکی از مهمترین ملاک‌های پایداری عشق و احساس بین زن و مرد است. یک مشاور جنسی می‌تواند به شما در این مورد کمک شایانی بکند تا قبل از اینکه دیر شود، بتوانید به زندگی خود رنگ تازه‌ای بدهید.

نابلدی در رابطه جنسی:

ممکن است یکی از زوجین، نتواند شیوه تحریک شدن و تحریک کردن، خود و همسرش را پیدا کند. این مسئله به مرور زمان باعث دلزدگی از رابطه جنسی و به تبع آن سرد شدن احساس شود.

مشکلات زندگی:

مشکلات اقتصادی، دخالت خانواده‌ها، عدم سازگاری زن و شوهر، شرایط زندگی و... همه و همه می‌تواند باعث سردی رابطه شود. با این حال بسیارند زوجینی که با وجود چنین مشکلاتی باز هم رابطه زناشویی باکیفیتی دارند.

عدم شناخت کافی:

ممکن است مدتی پس از ازدواج، بفهمید همسرتان آن کسی نیست که می‌خواستید و زندگی زناشویی نیز چیزی نیست که رویای آن را در سر داشتید. در این شراط شوکه می‌شوید و احتمالا به پایان رابطه فکر خواهید کرد. حتما در صورت بروز این اتفاق پیش از تصمیم‌گیری به مشاوره خانواده مراجعه کنید. 

توقعات نابجا:

توقعات بیش از حد و یا حتی کمتر از حد زن و شوهر از هم، می‌تواند باعث تخریب روحیه و بروز اختلاف بین آنها شود. این توقعات از کوچکترین مسائل مثل نحوه لباس پوشیدن و اندام همسر تا باورهای و ارزش‌های همسر متغیر است.

مشکلات روحی و روانی:

افسردگی، اضطراب و دیگر اختلالات مشابه از شایع‌ترین مشکلاتی است که باعث می‌شود شما نتوانید بهترین عملکرد خودتان را داشته باشید. طبیعتا این مشکلات تاثیر بسیار مخربی بر روابط جنسی زن و مرد می‌گذارد.

منبع: علت سرد شدن رابطه زناشویی۹

سوالات مرتبط

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۱۰ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۶ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار