برو به محتوای اصلی
ناشناس
سال گذشته پرسیده شده

چگونه از سرد شدن رابطه عاشقانه جلوگیری کنیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

نگریستن به عشق، از دریچه واقعیت

شما در دنیایی رویایی و افسانه‌ای زندگی نمی‌کنید، پس باید با دیدی واقع‌گرانه در مورد مهارت‌های زندگی آگاهی کسب کنید و دنیای عاشقانه خودتان را بسازید. اکثر انسان‌ها می‌کوشند عشق زندگی خودشان را پیدا کنند، ولی کمتر کسی برای حفظ روابط رومانتیک خود تلاش می‌کنند. چرا می‌گویند عشق در نرسیدن است؟ آیا این وظیفه هر زوجی نیست که در جهت نقض این گفته گامی بردارد؟ رابطه عاشقانه با جادو و خیال حفظ نمی‌شود بلکه تلاشی پایدار می‌طلبد. برای رسیدن به این مطلوب نکات مهم همسرداری۱۲۱ را به اجرا درآرید.

یافتن زبان هیجانی مشترک در زوجین

آنچه در حفظ رابطه رومانتیک به شما کمک می‌کند این است که هیجان‌هایتان را به خوبی شناسایی، ابراز و مدیریت کنید و از طرفی بکوشید هیجان‌های طرف مقابل‌تان را نیز بشناسید. لزومی ندارد که فقط هیجان‌های مثبت خودتان را ابراز کنید؛ بلکه در زمان ناراحتی و عصبانیت با همسر خود صحبت کنید. درگیری و تنش بین زوجین امری معمول است، پس از اینکه در مورد نگرانی‌هایتان صحبت کنید نترسید. اینکه چگونه با این تعارض‌ها و درگیری‌ها برخورد می‌کنید، اهمیت دارد.

عشق، ساختنی است!

ممکن است گمان کنید زمانی که فرد ایده‌آل‌تان را پیدا کردید، او باید شما را همان طور که هستید بپذیرد. درست است که همسرتان باید شما را با خوبی‌ها و بدی‌هایتان بپذیرد، ولی لازم است برای حفظ رابطه عاشقانه‌تان در جهت ایجاد تغییرات سازنده و بهبود ابعاد شخصیت‌تان حرکت کنید تا همسرتان نیز برای تغییر گامی بردارد.

موفقیت در زندگی، موفقیت در عشق

جالب است بدانید هر آنچه که باعث پیشرفت در زندگی‌تان و بهبود شرایط موجود شود؛ می‌تواند در موفقیت زندگی عشقی‌تان تاثیر چشمگیری داشته باشد. این موضوع به خصوص در مورد زنان صدق می‌کند چون آن‌ها خواهان پیشرفت شوهران‌شان هستند. زندگی در طولانی مدت می‌تواند چالش‌برانگیز باشد پس افرادی که توانایی خود را در حوزه‌های مختلف زندگی نشان می‌دهند به احتمال بیشتری روابط عاشقانه پایدارتری را ایجاد می‌کنند. موفقیت و پیشرفت نشان‌دهنده تلاش در موقعیت‌های مختلف است. حفظ رابطه عاشقانه نیز نیازمند تلاش مداوم برای بهتر کردن شرایط می‌باشد.

منبع: چگونه از سرد شدن رابطه عاشقانه جلوگیری کنیم؟۱۳