برو به محتوای اصلی

عوارض ارضا نشدن مردان در رابطه جنسی چیست؟

ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

سرطان پرستات:

در هنگام تحریک، تراکم خون در مجاری ادرار و بیضه ایجاد می‌شود. در صورتی که انزال اتفاق نیفتد یا ناقص اتفاق بیفتد و تمام مایع منی از بدن خارج نشود، این تراکم خون و مایع منی، باعث ورم بیضه و آسیب دیدن غده پروستات و حتی سرطان پروستات می‌شود.

آسیب روحی:

در اثر رابطه جنسی سالم، تحریک روانی زن و مرد به اوج می‌رسد و نوعی تخلیه روانی اتفاق می‌افتد. این تخلیه روانی برای کاهش استرس، تنش‌ها و اضطراب‌های بدن است و در صورتی که انزال اتفاق نیفتد، سیستم عصبی با مشکل روبرو می‌شود و اگر دائم این موضوع تکرار شود می‌تواند حتی تا ناتوانی جنسی نیز پیش برود. افسردگی، اضطراب فراگیر و پرخاشگری شایع‌ترین مشکلات روحی این مردان است.

آسیب دیدن رابطه:

زن و مرد در صورتی که به ارگاسم و انزال کامل نرسند، به مرور زمان کم‌طاقت شده و حساسیت‌های آن‌ها بالا می‌رود. همین مسئله می‌تواند نارضایتی زن و عصبی شدن مرد را به همراه داشته باشد و اگر به آنها توجه نشود، مشکلات حادی را به همراه خواهد داشت. معاشقه و عشق‌بازی در حین رابطه می‌تواند از بار منفی مسئله برای هر دو طرف بکاهد.

کم شدن مقاومت در برابر بیماری‌ها:

رابطه جنسی و انزال کامل، باعث تقویت سیستم ایمنی شده و مقابله شما را با بیماری‌های میکروبی بیشتر می‌کند. ایمونوگلوبین A در افرادی که یک تا دو بار در هفته رابطه جنسی کامل دارند، تا 30 درصد بیشتر از افرادی است که به ندرت رابطه دارند یا اصلا ندارند.

افزایش احتمال اختلال نعوظ:

کم بودن رابطه جنسی و نداشتن انزال، باعث می‌شود به مرور زمان فرد دچار مشکلات نعوظ شوند. آلت تناسلی یک ماهیچه است و باید تقویت شده یا قدرت آن حفظ شود. رابطه جنسی، تمرین ماهیچه آلت تناسلی است و اگر صحیح و کامل اتفاق نیفتد منجر به اختلال نعوظ خواهد شد.

منبع: عوارض ارضا نشدن مردان در رابطه جنسی۲۷

۳