برو به محتوای اصلی
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

مشکلات زناشویی که نیاز به مشاوره دارد کدامند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

در رابطه جنسی مشکل دارید

مشکلات در رابطه جنسی می‌توانند به مشکلات زیادی در رابطه منجر شوند. همچنین مشکلات در رابطه جنسی نیز می‌تواند نشانه‌هایی از مشکلات و اختلافات در دیگر زمینه‌ها باشد. گاهی رابطه مکرر کم می‌شود؛ ارضا شکل نمی‌گیرد یا از سوی طرف مقابل رد می‌شود یا بیشتر از رابطه جنسی به عنوان ابزاری برای چانه‌زنی و باج‌گیری استفاده می‌شود. در چنین شرایطی ضرورت مشاوره زناشویی بیشتر می‌شود.

اختلال روانی در میان زوجین

شما یا شریک زندگی‌تان ممکن است دچار یکی از اختلالات روانی یا روحی شده باشد. از اختلال‌های افسردگی و وسواس‌گونه گرفته تا اختلالات شخصیت می‌توانند عامل اصلی اختلافات‌تان باشند. در چنین شرایطی آگاهی شما درباره نوع رفتار مناسب برای درمان همسرتان اهمیت پیدا می‌کند. این که شما چگونه باید رفتار کنید، او چطور باید بهبود یابد تا بتواند به یک سازگاری دست یابد؛ شدیدا به حضور یک مشاور نیاز است.

وقتی به جدایی فکر می‌کنید

ممکن است در زندگی مشترک‌تان به این نتیجه رسیده باشید که تنها راه رهایی از این وضعیت جدایی است. جدایی در برخی شرایط پیچیده و خطرناک، بهترین و توصیه شده‌ترین راهکارهای روبروی شماست. شما بهتر است در شرایطی که به طلاق فکر می‌کنید با مشورت با یک مشاور؛ شک و تردیدهای لازم را برای تصمیم خود رفع کنید. در این وضعیت ضروری است که از علت و ریشه‌های مشکلات خود، آگاه باشید. خصوصا چون ممکن است به همین دلایل در رابطه بعدی با مشکل روبرو شوید.

همیشه ناراضی هستید

از زندگی خود احساس رضایت ندارید و شاید هر روز از خود می‌پرسید که واقعا چرا همچنان در این رابطه مانده‌اید و یا چرا باید همچین رابطه‌ای نصیب شما شود. در چنین شرایطی نیز می‌توانید با صحبت با یک مشاور دلایل نارضایتی درونی خود را کشف کرده و در نهایت با بیان احساسات فرو خورده خود؛ از احساس نارضایتی کلی خود که بر زندگی‌تان سیطره یافته؛ خلاص شوید.

مشکلاتی که هیچوقت حل نمی‌شوند

بعضی مشکلات به صورت کلی به رابطه صدمه نمی‌زنند، اما هرگز نتوانسته‌اید با همسرتان به یک توافق درست دست پیدا کنید. این مشکلات غیر قابل حذف هم هستند. معمولا مشاوران و روانشناسان در حل این تعارضات کمک شایانی به شما می‌کنند و روش‌های مناسبی برای حل تعارضات سراغ دارند.

منبع: مشکلات زناشویی که نیاز به مشاوره دارد!۲۹۵