برو به محتوای اصلی
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

علل و درمان افسردگی مزمن چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

دلایل بروز افسردگی مزمن

عوامل مختلفی می‌تواند در بروز افسردگی مزمن نقش داشته باشند. عواملی مانند ژنتیک و سابقه خانوادگی، کارکرد نامناسب مدارهای مغزی و انتقال‌دهنده‌های عصبی، افسردگی درمان نشده، وجود استرس‌زاهایی مانند بیماری‌های مزمن، مشکلات در روابط اجتماعی، از دست دادن شغل، مشکلات اقتصادی و... در بروز و تداوم افسردگی مزمن می‌توانند نقش داشته باشند.

منبع: افسردگی مزمن | نشانه‌ها، علل و درمان افسردگی مزمن۲۶۲

سارا نظری
مشاور و روانشناس سارا نظری

این نوع افسردگی ۲۰معمولا با دارو کنترل و درمان می شود اما با استفاده از تمرین‌های خانگی نیز می‌توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد. SSRI که در مقالات دیگر سایت در مورد آن توضیح کامل داده شده نوعی داروی ضد افسردگی است که به طور مکرر برای درمان این اختلال تجویز می‌شود و از تجزیه سروتونین جلوگیری می‌کند.

افسردگی مزمن
افسردگی مزمن

سروتونین مسئول برقراری تعادل در خلق و خو است. این دارو همچنین باعث ایجاد خوابی آرام می‌شود. با افزایش میزان سروتونین علائم اختلال افسردگی ۲۹کم‌رنگ‌تر می‌شود.

این دارو و داروهای دیگری که برای درمان این نوع افسردگی تجویز می‌شوند به طور کامل در مقالات دیگر بررسی شده‌اند. به یاد داشته باشید که داروهای ضد اضطراب هم مانند داروهای دیگر عوارض جانبی دارند و بهتر است در زمان بارداری زیر نظر دکتر متخصص مصرف شوند. یا می‌توانید از روش غیر دارویی نوروتراپی استفاده کنید.

منبع: مرکز مشاوره ستاره۶۸

سوالات مشابه

آمار سوال

۵۶ نمایش
۱ دنبال‌کننده
۳ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه