برو به محتوای اصلی
ناشناس
۶ ماه پیش پرسیده شده

پیامدها و دلایل آرایش زیاد زنان چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

پر کردن خلاءهای عاطفی:

یکی از دلایل آرایش زیاد زنان نوعی نیاز افراطی آن‌ها به جلب توجه می‌باشد. این نیاز بیش از حد به توجه را می‌توان به صورت جای خالی توجه در خانواده و همسر، یا کمبود محبت در خانواده یافت. به صورتی که فرد برای اثبات وجود خود و تلاش برای ابراز وجود نیاز دارد تا دست به چنین کاری بزند و به اصطلاح خود را پر رنگ‌تر نشان بدهد.

حس نامناسب نسبت به خود:

ممکن است هر کسی به صورت معمولا بعضی روزها حس نامناسبی نسبت به خود داشته باشد و در بعضی روزها از اعتماد به نفس بالاتری بهره ببرد. اما به صورت کلی وقتی یک نفر نتیجه می‌گیرد که فرد زیبا و دوست داشتنی نیست، برای جبران دست به اقداماتی می‌زند. آرایش زیاد در برخی زنان نشان دهنده قبول زیبا نبودن و زشت بودن‌شان است. در چنین مواردی افکار منفی نسبت به خود بیشتر شده و فرد برای رهایی از این افکار به آرایش زیاد یا حتی عمل زیبایی رو می‌آورد.

اعتماد به نفس پائین:

آرایش زیاد زنان آن‌ها را به صورت متفاوتی نشان می‌دهد؛ پس به راحتی هدف افراد سودجو و فرصت‌طلب قرار می‌گیرند. توجه سودجویان، زنان را به این باور می‌رساند که واقعا مورد پسند آن‌ها واقع شده‌اند، اما زمانی که متوجه اهداف آن‌ها می‌شوند، اعتماد به نفسشان بیشتر تخریب می‌شود.

آرایش به قصد رقابت:

در بعضی از خانواده و دوستان به صورت عجیبی در هر چیزی، چشم و هم چشمی زیادی وجود دارد. این چشم و هم چشمی گاها تا جایی پیش می‌رود که زندگی آن‌ها را برای شوهر یا فرزندان خانواده به یک عذاب تبدیل می‌کند. این وضعیت تا جایی پیش می‌رود که این افراد حتی برای آرایش کردن هم به چشم و هم چشمی می‌پردازند.

آرایش به قصد بالا بردن سن:

بعضی از دختران برای بزرگ‌تر جلوه دادن سن خود آرایش‌های غلیظ می‌کنند که در بیشتر موارد نشانه نوعی از خود کم‌بینی در فرد است. تلاش برای بزرگ شدن زودتر از موعد و فرار از زمان حال حاضر، نشان از تعارضات درونی در حال و گذشته می‌باشد و به خانواده‌ها مشکل بحران هویت فرزندشان را هشدار می‌دهد.

منبع: پیامدها و دلایل آرایش زیاد زنان۴

سوالات مرتبط

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۱۱ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۶ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار