برو به محتوای اصلی
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

بیدار شدن از خواب در دوران افسردگی چگونه است؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

چطور با افسردگی‌ام صبح‌ها بیدار شوم؟

حتی اگر افسردگی دارید، برای بیدار شدن در زمان مناسب می‌توانید با ایجاد تغییرات کوچکی که در ادامه مطرح کرده‌ایم به راحتی از تخت خواب بلند شوید:

خواب خوب:

خواب خوب در خلق خوی شما تاثیر می‌گذارد و می‌تواند در بیدار شدن سر صبح به شما کمک کند. یکی از روش‌هایی که برای سریع به خواب رفتن استفاده می‌کنند، گوش دادن به ضربه‌های دوگوشی و تن‌های ایزونتریک است که به صورت صدا درمانی و تاثیر بر فرکانس‌های تتا و دلتا شما را به خواب سریع هدایت می‌کند. خواب با افسردگی رابطه‌ای مستقیم دارد، اگر مبتلا به اختلالات خواب هستید برای درمان آن هر چه زودتر اقدام کنید.

دوباره نخوابید:

اکثر افراد وقتی صدای زنگ ساعت آن‌ها را بیدار می‌کند، آن را فشار می‌دهند تا بتوانند 8 تا 20 دقیقه بیشتر بخوابند. حتی افرادی چند ساعت را برای بیدار شدن با تفاوت زمانی متفاوت کوک می‌کنند و هر ده دقیقه بیدار شده و آن‌ها را قطع می‌کنند. این کار از نظر کارشناسان اصلا تائید نمی‌شود.

در نزدیکی‌های صبح بدن سعی می‌کند خود را به سمت هشیاری و خواب سبک سوق بدهد. زمانی که شما بیدار شده و دوباره می‌خوابید دوباره خود را در عمیق‌تر شدن خواب و ابتدای چرخه خواب قرار می‌دهید. خوابیدن دوباره شما را به مراحل قبل از آماده‌سازی باز می‌گرداند. بیدار شدن در خواب عمیق باعث می‌شود کسلی زیادی به شما وارد شود و برای کندن از تخت خواب نیاز به یک معجزه داشته باشید.

منبع: راه‌های بیدار شدن از خواب در دوران افسردگی۸۸