برو به محتوای اصلی
۴ سال پیش پرسیده شده

من ۳۳ ساله‌م هست، میخواهم برنامه‌نویسی یاد بگیرم، صفر کیلومتر هستم. به نظر شما میشه در این سن کدنویسی یاد گرفت؟ از کدام زبان شروع کنم؟ حالت پایه و مقدماتی برای یادگیری برنامه‌نویسی و زبان مورد نظر چیه؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

بله شما اگر تمرکز کافی و پشتکار لازم رو داشته باشید می‌توانید برنامه‌نویسی یاد بگیرید. زبان برنامه‌نویسی که یاد میگیرید تاثیر زیادی در روند یادگیری شما نداره. مهمترین نکته این هست که اول مشخص کنید به ساخت چه مدل برنامه‌ای علاقه دارید. اگه به ساخت وبسایت علاقه دارید با دوره‌های برنامه‌نویسی وب که در سایت‌ها به وفور یافت میشه شروع کنید، ابتدا زبان html بعد css  و بعد javascript رو یادبگیرید. اگر به ساخت برنامه‌های موبایل علاقه دارید گزینه‌های زیادی هست از جمله یادگرفتن java  و کار کردن با android studio و یا Swift برای ساخت برنامه‌های آیفون. اگر به ساخت بازی علاقه دارین میتونین برای شروع C# (سی شارپ) رو با موتور بازی یونیتی یاد بگیرید. پس اول ببینید به ساخت چه پروژه‌ای علاقه شخصی دارید و زبان برنامه‌نویسی‌ای رو یاد بگیرید که ساخت اون برنامه‌ها باهاش آسونتره. دوم اینکه زبان برنامه‌نویسی که یاد میگیرید رو عوض نکنید و با هرچی شروع کردید به قدری ادامه بدید که تا بتونید یاد بگیرید. نکته بعدی این هست که شما باید ذهنیت مطالعه و کسب اطلاعات رو از اینترنت درون خودتون تقویت کنید. تمامی این اطلاعاتی که من اینجا بهتون گفتم بسیار اطلاعات پیش پا افتاده و ساده‌ای هست که با یک سرچ راحت چه به زبان انگلیسی چه فارسی به دست میاد. گوگل همیشه بهترین دوست من در زبان برنامه‌نویسی هست. سعی کنید زیاد سرچ کنید و تا میتونید اطلاعات کسب کنید. از اونجایی که سوالتون خیلی کلی هست اگر باز نیاز به راهنمایی و جزئیات بیشتری داشتید در قسمت دیدگاه بپرسید تا جایی که بتونم کمکتون میکنم. 

مسعود صباغی

خواستن توانستن هست.

یک استارت‌آپ موفق خارجی که اسمش یادم رفته، موسسش ۵۰ سالگی رفته بود برنامه‌نویسی یاد گرفته بود و خودش راه‌اندازی کرده بود.