برو به محتوای اصلی
سوال
علم
علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت
۳ سال پیش پرسیده شده

چرا انسان نمی‌تونه یک قطره آب رو برای همیشه از بین ببره؟ به نظر شما حکمت این موضوع در چیست؟ (دوستانی که قراره در رابطه با این سوال نظراتشون رو ارایه کنن در نظر داشته باشن منظورم تغییر حالت نیست منظورم از بین بردن همیشگی و دائمی این ماده هست)

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

درواقع اگر از دید علوم تجربی وارد شیم اصلا علوم تجربی پاسخی برای سوال شما نداره چون تعریف علوم تجربی اینکه که باید بدونم از چی صحبت میکنم و یا بطور مستقیم یا غیر مستقیم قابل مشاهده باشه. اما اینکه شما میگین آب رو نابود کنیم منظوتون اینه که تبدیل به هیچی کنیم؟ تعریفتون از هیچی چیه؟ منظورتون خلا هست، ماده تاریک هست یا چی؟! وقتی میگین یه ماده تبدیل به هیچی بشه سوالتون مشکل علمی داره چون ما تعریف هیچ رو نمیدونیم!

اما اگر بخوایم از یه دید دیگه نگاه کنیم میتونیم مثلا هیدرولیز آب رو در نظر بگیریم که دوستمون اشاره کردن که آب به هیدروژن و اکسیژن تجزیه میشه که خب اینم میتونیم نابودی (آب) در نظر بگیریم.

یا اینکه مثلا میتونیم تبدیل عناصر به هم رو مثال بزینم، مثل واکنش‌های هسته‌ای که توی خورشید اتفاق میوفته یا اینکه حتی الان میشه عناصر با جرم هسته‌ای نزدیک به طلا رو به طلا تبدیل کرد! 

و در دید جزئی‌تر میخوام بگم همه قبول داریم همه چیز از انرژی ساخته شده، طبق نظریات اثبات شده انرژی هیچگاه از بین نمیرود بلکه از شکلی به شکلی دیگر تبدیل میشود چون اصل و ذات انرژی موجود بودن هست و نیستی انرژی معنا ندارد و چرایی این موضوع قابل بررسی نیست! 

بنظرم این سوالتون رو یک فلسفه‌دان میتونه طبق اصول واجب‌الوجود بودن و... پاسخ بده که من اطلاعی ندارم.

من نمیدونم منظورتون از اینکه میفرمایید نمیشه قطره آب یا H2O به صورت فورمول شیمیایی رو از بین برد چیه. ولی تا اونجایی که من به عنوان کسی که شیمی خونده میدونم اینه که آب از بین میره و تبدیل به عناصر سازندش میشه یعنی اکسیژن و هیدروژن که با متصل کردن آب به یک منبع جریان برق (دو قطب منفی و مثبت جدا) انجام میشه و در انتها شما H2 و O2 به صورت گاز دارید.

سوالات مشابه

آمار سوال

۱۳۷ نمایش
۲ دنبال‌کننده
۲ بار پرسیده شده
۳ سال پیش پرسیده شده
آخرین بار ۳ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه