برو به محتوای اصلی

چگونه یک ربات پیام‌رسان در تلگرام بسازم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

نیکلاس ،

دقیقا مشخص نکردین که چه کاری میخواین انجام بدین. ولی یه ربات تلگرام همچین قابلیتی نداره که پیام بده مگر اینکه کاربر اول یه چتی با اون رباته ایجاد کنه. برای اینکه شما بدون اینکه چتی با کاربر داشته باشین پیامی ارسال کنید باید از یه اکانت استفاده کنید و باید یه دونه کلید برای ارسال این پیام به اون شخص داشته باشید که یا از طریق شماره یا ID طرف بدست میاد. شما باید یه سروری هاستی چیزی داشته باشین که یه کد PHP یا پایتونی چیزی رو دائم Run کنه اون کده میتونه از یه اکانت تلگرام استفاده کنه و پیام‌ها رو ارسال کنه حتی میتونید پیام‌های دریافتی هم پردازش کنید و پاسخ بدین و خیلی کارای دیگه مخاطب اد کنید و...

۳
علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

برای ساخت یک بات تلگرام اول باید مشخص کنید که با چه زبان برنامه‌نویسی قراره باتی رو بسازید برای این مورد که بات تلگرام از چه زبان‌هایی پشتیبانی میکنه میتونید  این عبارت رو سرچ کنید: Bot Code Examples. مثلا اگه با استفاده از Node.js بخواید این بات تلگرام بسازید به شما Package‌های مرتبط رو نشون میده.

Node.js 
Telegraf. Full Telegram Bot API support, including games and inline mode. 
https://github.com/telegraf/telegraf۱۵ 

Telebot. Easy way to write Telegram bots. 
https://github.com/kosmodrey/telebot۱۶ 

Botgram. Microframework to build Telegram bots. 
https://github.com/jmendeth/node-botgram۱۶ 

Telegram-node-bot. A node.js module. 
https://github.com/naltox/telegram-node-bot۱۸ 

Node-Telegram-bot. A node.js module. 
https://github.com/yagop/node-telegram-bot-api۱۹ 

Slimbot. A fuss-free, thin wrapper around Telegram Bot API for Node.js. No frills. 
https://github.com/edisonchee/slimbot۱۵

در مرحله بعد باید برید سراغ Document رسمی خود تلگرام و اول ببنید که bot father چیه و چه طوری باهاش باید کار کنید تا ربات شما یه هویتی رو بتونه برای خودش ثبت کنه. در این Document دقیقا تو هر Updateای که تلگرام برای بات‌هاش ارایه میکنه شما میتونید به راحتی متد‌هایی که داره استفاده میشه رو با آرگومان‌هاش پیدا کنید و در موردش بخونید. مثلا یکی از این متد‌ها تابع sendMessage هست که یک سری المان‌های اختیاری و یک سری آرگومان‌های اجباری داره که حتما باید ست باشه و در مورد هر یک از این بخش‌ها هم به خوبی توضیح داده که چه کاری میکنه و غیره که میتونید برای دسترسی به این توابع با سرچ عبارت Telegram Bot API آخرین متد‌ها و توابع به روز شده برای ساخت بات تلگرام رو مشاهده کنید. در ابتدای این Document هم روش‌های اتصال و برقراری ارتباط بین بات تلگرام و سرور تلگرام رو به خوبی تشریح میکنه.

مرحله سوم هم این هست که شما حتما باید یک هاست تهیه کنید و فایل‌های Publish رو که از اون برنامه گرفتید رو رو سرور بارگزاری کنید. دقت کنید حتما باید سروری که تهیه میشه قابلیت SSL باشه که بتونه با سرور‌های تلگرام ارتباط بگیره. البته برای این که در فاز Develop بتونید مرحله به مرحله تست کنید میتونید لوکال هاست خودتون رو Share کنید با استفاده از نرم‌افزاری به اسم ngrok استفاده کنید که در واقع وقتی این سرویس رو استارت میکنید رو یه port مشخصی به شما دو تا لینک میده یعنی هم HTTP و هم HTTPS که بتونید بات رو اجرا کنید. 

۳

سوالات مرتبط

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۲۱ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۷ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار