برو به محتوای اصلی
نسیم خردمند
مهندس نرم‌افزار
۷ ماه پیش پرسیده شده

Display Power Saving Technology چه قابلیتی است؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

ویژگی ذخیره نیرو یا Power Saving توی خیلی از وسیله‌های الکترونیکی مثل لپ‌تاپ، گوشی همراه، تبلت و... برای بهبود عملکرد باتری و عمر اون کاربرد داره.

مثلا توی لپ‌تاپ‌ها که معمولا با نام DPST۱۵ شناخته میشه با تنظیمات ذخیره نیرو باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و هزینه می‌شود. که عمده این عملیات با تغییر روشنایی و کنتراست LCD انجام میشه. در واقع هر چقدر دخیره نیرو را در حالت ماکسیمم قرار بدید تقریبا میشه گفت از کیفیت دیداری کم میشه.

Intel Control Panel
تنظیمات اینتل برای DPST

 یا توی موبایل‌ها با استفاده از ذخیره نیرو، (مثلا توی گوشی‌های سامسونگ با نام Ultra Power Saving Mode۵۹) اندروید کارایی و عملکرد دستگاه شما را برای مصرف انرژی کمتر کاهش می‌دهد، پس سرعت آن کمی کاهش یافته اما مدت زمان بیشتری روشن خواهد ماند. موبایل یا تبلت اندرویدی شما کمتر ویبره خواهد داشت، و سرویس­‌های بر اساس موقعیت محدود خواهند شد. پس دستگاه از سخت‌‌افزار GPS استفاده نخواهد کرد و این یعنی مسیریابی در نقشه گوگل عمل نخواهد کرد. علاوه بر این­‌ها، اکثر مصرف‌های انرژی در پس­ زمینه نیز محدود خواهند شد. پس ایمیل، شبکه­‌های اجتماعی و دیگر برنامه‌های از این دسته تا وقتی که آن‌ها را اجرا نکنید محتوا را بروزرسانی نخواهند کرد.
ذخیره باتری حالتی نیست که همیشه آن را فعال نگه دارید. در حالی که عمر بیشتر باتری عالی است، از کار افتادن سرویس‌های بالا اصلا چیز خوبی نیست. البته در شرایطی که موبایل اندرویدی شما در حال خاموش شدن باشد ارزشش را دارد.

Galaxy S5 Ultra Power Saving Mode

سوالات مرتبط

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۷ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۷ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار