برو به محتوای اصلی
علی ورزشی ، توسعه دهنده شیرپوینت

مسلما این فروشگاهایی که شما بهش اشاره کردید کارهای بازاریابی‌شون رو تو این بستر دارن انجام میدن و شما رو به سایت یا Applicationای که دارن حتما باید هدایت کنن. ولی چند تا نکته هست. همه فروشگاه‌هایی که این تیپی دارن بستر فروش رو فراهم میکنن در واقع باید دوتا نماد مهم رو داشته باشن. این دو نماد در واقع جوری هویت فروشنده و فروشگاه رو بررسی میکنه که شما با خیال راحت میتونید اعتماد کنید به اون فروشنده. چون ما درگیر گرفتن این نماد‌ها بودیم و مراحل اعتبارسنجی و استعمال سختگیرانه‌ای داره و در واقع باعث میشه برای اون فروشنده یه شناسه‌ای صادر بشه و فعالیت‌هاشم زیر نظر گرفته بشه مسلما امنیت بیشتری رو برای خرید کردن دارید از این فروشگاه‌ها. این نماد به اسم نماد اعتماد الکترونیکی شناخته میشه. دقت کنید بازم میگم هر فروشنده‌ای برای این که کارش قانونی باشه و فعالیت‌هاش زیر نظر این مراجع باشه مسلما باید این نماد رو داشته باشه در غیر این صورت پول شما به احتمال 90 درصد تلف میشه در نهایت. حالا میخواد از هر شبکه اجتماعی هم باشه مهم نیست. 

نکته دوم این که بعضی‌ها برای این که بگن این نماد رو داریم صرفا عکس این نماد رو میذارن در Footer سایت. یه عکس قلابی. در صورتی که شما با کلیک بر روی اون نماد میتونید اطلاعات جامعی در مورد اون فروشنده بگیرید. این که اصلا به اسم چه شرکتی داره این محصولات رو میفروشه کلی چیزای دیگه. پس حتما کلیک کنید رو این نماد‌ها و مشخصات این نماد‌ها روببنید. اطلاعات تکمیلی در سایت زیر هست: https://enamad.ir۱۵

نکته بعد این که در صورتی که همه چی مورد تایید بود و درست بود میتونید از SSL Checker‌ها استفاده کنید برای این که نوع SSL ای که اون سایت داره استفاده میکنه رو بتونید تشخیص بدید که اصلا این SSL از لحاظ صدورش معتبر هست یا نه ممکنه Fake باشه. در کل با رعایت این موارد میتونید یه خرید امن و مطمئن رو داشته باشید. اگر هم فروشنده از درگاه‌هایی مثل زرین‌پال داره استفاده میکنه یا درگاه‌های دیگه حتما ازش فاکتور بخواید برای اون محصولی که داره میفروشه. ولی اگه در واقع بیشتر به نماد اعتماد الکترویکی توجه کنید خیلی امنیت شما در خرید به مراتب بالاتره. چون این سازمانی که این نماد رو داره صادر میکنه مسلما استعلام‌هایی از هویت سایت و مشکلات سایت و هویت فروشنده میگیرن و در کل اون فرد به راحتی شناسایی میشه و در صورت تخلف در کل سامانه قابل شناسایی هست و نمادی بهش تعلق نخواهد گرفت یا جریمه‌هایی رو باید پرداخت کنه. البته این مورد آخر رو زیاد مطمئن نیستم ولی خوب مسلما سیاست‌هایی رو برای مجازات این افراد مسلما در نظر گرفتن. 

در نهایت توصیه میکنم حتما برای خرید‌های اینترنتی از کارت‌های اعتباری که مبالغ کمتری رو بهش اختصاص دادید استفاده کنید.

۹
شقایق نبی‌بخش
بسیار ممنون از توصیه‌های خوبتون.
نمایش سوال
پاسخ‌های دیگر علی ورزشی
من می‌خواهم برنامه‌نویسی و زبان انگلیسی یاد بگیریم ولی متاسفانه از این شاخه به اون شاخه می‌پرم. نمی‌دونم باید چه کار کنم تا این مشکل را برطرف کنم. مثلا من یه هفته یا دو هفته می‌رم سراغ برنامه‌نویسی پایتون، جادی رو می‌بینم و ویدئوهاش رو کامل متوجه می‌شم ولی وقتی می‌رم سراغ حل تمرین‌ها یا مثال‌ها (اعداد اول، حدس عدد و…) دچار مشکل می‌شم. بعد دو هفته می‌رم سراغ منابع دیگه مثل کورسرا یا کتاب‌هایی که در مورد پایتون نوشته شده. اما باز وقتی تمرین بهم می‌دن نمی‌تونم حل کنم. در نهایت این که، بعد از دو-سه هفته کلا قید برنامه‌نویسی پایتون را می‌زنم. در مورد زبان انگلیسی هم چنین مشکلی دارم. ابتدا کتابی خریدم و دو درسش را با اشتیاق خوندم ولی رفته رفته تموم مطالبی را که خونده بودم فراموش کردم. بی‌خیال این روش شدم و رفتم سراغ ویدئوهای آموزشی یوتیوب. باز یکی-دو تاش رو دیدم اما مثل برنامه‌نویسی به نتیجه‌ای نرسیدم. به صورت همزمان چند تا کار رو هم انجام می‌دم. مثلا یادگیری برنامه‌نویسی، زبان انگلیسی، خوندن کتاب‌های درسی، تماشای فیلم یا سریال و خوندن مقالات فارسی که از سایت خبرگزاری‌ها ترجمه شده و همچنین شبکه‌های اجتماعی. واقعا نمی‌دونم چه طوری باید این همه کار را مدیریت کنم. احتمالا پیشنهاد می‌کنید برنامه‌ریزی کنم. ولی نحوه‌ی برنامه‌ریزی رو بلد نیستم. همچنین اصلا نمیدونم چطوری باید جلوی «از این شاخه به اون شاخه پریدن» هام رو بگیرم. ممنون میشم اگه راه‌حلی می‌شناسید بگید. شما چه طور کارهاتون رو مدیریت می‌کنید؟
نمایش موارد بیشتر