برو به محتوای اصلی
۳ سال پیش پرسیده شده

آیا کسی که واحد مسکونی تو همکف داره و از آسانسور استفاده نمی‌کنه هم باید شارژ ماهیانه بابت آسانسور بده؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

خارج از قانون هم اگر درنظر بگیریم آسانسور جزو امکانات و خدمات عمومی و کلی و مشترک یک ساختمان منظور میشه. هرچند هم که برای یک طبقه به کار نیاد... مثل این میمونه که یک ساختمونی دوربین و سیستم امنیتی داشته باشه یا حتی مثال ساده،تر، روشنایی و پارکینگ و درب ورودی و راهروها رو وقتی مدیر ساختمان در شارژ کلی در نظر میگیره، طبقه همکف یا یک و دو و... بگن ما که از طبقه 5ام و 6ام و... استفاده نمیکنیم مسیرمون هم نیست نباید هزینه خرابی لامپ‌ها و یا گذاشتن دوربین برای طبقات بالایی رو بپردازیم!

به همین دلیل اگر کمی درست فکربشه کاملا مشخصه که میبایست در کلیه واحدها تقسیم بشه هزینه‌هاش.

رضا سالاری
مهندس نقشه‌بردار

بله، مطابق با ماده 23 قانون تملک آپارتمان‌ها باید پرداخت بشه، در این لینک توضیحات مفصلی در این مورد داده شده است.

https://kilid.com/blog/life-style/3629۶۱

علی یگان

اصولا نباید بده ولی چون هیچ قانونی برای آپارتمان‌نشینی نیست میتونی ندی و اونا هم هیچ کاری نمیتونن بکنن خیلی راحت میتونی بگی نمیدم. هیچ قانونی هم وجود نداره ازت شکایت کنن و در صورت نیاز میتونی بگی آسانسور رو برای من غیر فعال کنید.

سوالات مشابه

آمار سوال

۱۳۲ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۳ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه