برو به محتوای اصلی
سوال
تغذیه
عسل رجایی‌منفرد
مهندسی شیمی
۲ سال پیش پرسیده شده

خواص سرکه بالزامیک چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

زهرا باغبان
معمار و طراح داخلی

سرکه بالزامیک خواص متعددی دارد:

  • دارای آنتی‌اکسیدان‌ است که با رادیکال‌های آزاد مقابله می‌کند. همچنین به دلیل داشتن این خاصیت از تشکیل پلاک در سرخرگ‌ها جلوگیری می‌کند.
  • از تخریب سلول‌ها جلوگیری می‌کند و فشار خون را بهبود می‌بخشد.
  • سرکه بالزامیک ممکن است به کاهش کلسترول کمک کند. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن به باز شدن گرفتگی‌های شریان‌ها بر اثر کلسترول بالا، کمک می‌کنند.
  • حساسیت به انسولین را بهبود می‌بخشد و سبب افزایش ناگهانی میزان قند خون نمی‌شود. این سرکه حاوی مقداری قند است و افراد دیابتی باید در میزان مصرف آن احتیاط نمایند.
  • آنتی‌اکسیدان‌های موجود در این سرکه سبب ترمیم سلول‌های تخریب شده می‌شوند. از این رو مصرف آن باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌گردد.
  • سرکه‌ی بالزامیک سبب کند شدن مراحل هضم غذا می‌شود و به جلوگیری از پرخوری کمک می‌کند.
  • این سرکه حاوی پلی فنل است. شواهد تجربی نشان می‌دهند که این ماده باعث افزایش گردش خون می‌شود.
علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

این که خاصیت همچین ماده غذایی چیست مسلما در سطح اینترنت با یک سرچ ساده میتونید پیدا کنید ولی به نظرم سعی کنید در پیدا کردن جواب همچین سوال‌هایی خلاقیت‌هایی خاصی داشته باشید. مثلا سعی کنید مواد تشکیل‌دهنده این ماده غذایی رو پیدا کنید و  در مورد اون تحقیق کنید. مثلا چند وقت پیش دوستی سوال کرده بود خواص سرکه سیب چیست؟ یا  مثلا سوال شما که باز در رابطه با نوع خاصی از سرکه هست. ولی وقتی شما خواص این دو مورد رو مطالعه  میکنید به این نتیجه میرسید که در هر دو این موارد المانی به اسم استیک اسید هست. اون وقت سعی کنید در مورد استیک اسید تحقیق کنید. این طوری هر وقت باز در مطالعه به این واژه یا واژه‌های مشابه به این مورد برخورد میکنید در کنار اطلاعاتی که دارید مطالعه میکنید هم یه Reviewای رو مطالب قبلی و خواص مواد قبلی که مطالعه کردید دارید هم این که خواص این ماده رو هم تو این ماده غذایی که دنبالش بودید میتونید بسط بدید. وگرنه به نظرم جالب نیست که مثلا کسی بیاد از یه سایتی منبع بده که بگه تو این سایت همچین چیزی نوشته شده. این روش به نظرم هم یه روش خلاقانه‌ایی هست از این به بعد برای خوندن یه مطلب هم این که ماندگاری مطالب این تیپی به شدت در ذهن شما زیاد میشه. البته این مورد هم برای این گفتم که خودم خواص خیلی از مواد رو مطالعه کردم که الان دقیقا یادم نیست ولی این روش رو که تست کردم نتیجه‌های بهتری گرفتم از این که چه قدر میتونه ماندگاری داشته باشه به علاوه این که دانش شما در کنار خواص اون ماده در زمینه‌های دیگه هم به شدت زیاد میشه مثلا از این به بعد میرید در ویکی‌پدیا دنبال این مطالب میگردید که بیشترش در مورد عناصر سازنده این مواد تحقیق کنید. 

آمار سوال

۳۷ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۲ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه