برو به محتوای اصلی
عسل رجایی‌منفرد
مهندسی شیمی
۳ سال پیش پرسیده شده

سریع‌ترین راه برای از بین بردن تبخال چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

به نظرم بهترین راه برای درمان سریع تبخال استفاده از پمادهای موضعی هست. برای پیشگیری از انتقال ویروس تبخال به افراد دیگه و یا به جاهای دیگه بدن، و برای اینکه علائمی مثل سوزش و خارش لب‌ها و دهان، درد در اطراف دهان، تاول‌هایی که در حال ترکیدن هستن و... باید از پماد تبخال استفاده کنین. در صورتی که تبخال رو درمان نکنین، امکان داره عفونت در دهان پخش بشه و التهاب در لثه‌ها ایجاد بشه. از بین پمادهایی که وجود دارن، آسیکلوویر (ACYCLOVIR) به نظرم خیلی موثره و در عرض چند روز تبخال رو کاملا برطرف می‌کنه. به راحتی می‌تونین از داروخونه این پماد رو تهیه کنین.

سریع‌ترین راه برای از بین بردن تبخال چیست؟
کیمیا فارمد
داروگیاهی، محصولات آرایشی بهداشتی و تجهیزات مصرفی پزشکی

بهترین راه برای از بین بردن سریع تبخال استفاده از پمادهای ضد تبخال است. در این خصوص توضیحات کوتاهی ارائه و چند نمونه محصول رو معرفی میکنم خدمتتون.

آفت (Aphthus) و تبخال (Coldsore or Feverblister) دو عارضه پوستی هستند که به ترتیب ۲۰% و ۳۰% کل جامعه به آن مبتلا می‌شوند. علت دقیق آفت هنوز مشخص نشده است و درمان‌های رایج اغلب علامتی هستند. علت تبخال ویروس هرپس سمپلکس است که برای درمان آن از داروهای رایج ضد ویروس استفاده می‌شود. به جهت یافتن داروهای کم عارضه‌تر داروهای جدیدی مورد آزمایش قرار گرفته است. از جمله این داروها روغن مورد (Myrtol) است.

پماد آفتوپلکس – ضد آفت و تبخال۳۱

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که میرتول بر هر دو عارضه آفت و تبخال موثر است. بر همین اساس لوسیون ۱۰% روغن مورد به نام آفتوپلکس (Aphtoplex) جهت کنترل آفت و تبخال تهیه گردیده است.

پماد زیتونکس۲۸

مکانیسم اثر: پماد زیتونکس از عصاره برگ درخت زیتون تهیه شده و حاوی ماده موثری به نام الئوروپین است. تحقیقات متعدد نشان می‌دهد که الئوروپین موجود در عصاره برگ زیتون بر علیه بسیاری از ویروس‌ها از جمله تبخال و زونا موثر است.

موارد مصرف: زیتونکس بر علیه هر دو تبخال صورت و ادراری تناسلی (ژنیتال) موثر است.

مواد تشکیل دهنده: برگ درخت زیتون

کرم بالمرا۲۸

کرم بالمرا حاوی عصاره گیاه بادرنجبویه می‌باشد. میزان بالای ترکیبات فنولی از جمله رزمارینیک اسید در این گیاه عامل موثر در بهبود تبخال می‌باشند. همچنین فرمولاسیون کرم مذکور حاوی ترکیباتی است که سبب چرب نگه داشتن ناحیه شده و از خشکی آن ناحیه پوست جلوگیری می‌کند.

منشأ گیاهی: بادرنجبویه

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت کیمیا فارمد۲۳ مراجعه نمایید.