برو به محتوای اصلی
مصطفی
کاردانی الکترونیک
۴ سال پیش پرسیده شده

برای شروع برنامه‌نویسی چه زمینه‌ای بهتر است؟ اندروید یا وب؟ آموزش کدوم سایت خوب و کامل هست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

سعید صالحی
توسعه دهنده نرم افزار

برای شروع برنامه‌نویسی اول به علاقه خودتون نگاه کنید بعد نیاز بازار.
سعی کنید مفاهیم رو درست متوجه بشید و عمیق یاد بگیرید چون سینتکس ممکنه تغییر کنه یا یه روزی نیاز باشه که یه زبان جدید کار کنید.

برنامه‌نویسی موبایل (نه صرفا اندروید) چیزیه که خیلی طرفدار داره الان و میتونید به صورت Native یا Hybrid یا روش‌های Cross-Platform براش کد بنویسید.

وب هم چیزیه که همیشه بوده و به این معنی نیست که از بین خواهد رفت و یا طرفدار نخواهد داشت، که اون هم شامل خیلی مباحث میشه. این که اول بدونید میخواین سمت backend کد بنویسید یا Frontend هر کدوم چالش‌ها و مباث خودشون رو دارن.

و نکته مهم اینه که هیچ وقت سعی نکنید آچار فرانسه باشید و هم فرانت‌اند هم موبایل هم بک‌اند هم DevOps رو همزمان یاد بگیرید. سعی کنید تو یکی از این‌ها یه چاه عمیق باشید تا یک اقیانوس وسیع به عمق یک سانتیمتر! 

ولی در هر صورت مهارت‌هایی مثل گیت، روش‌ها و ابزار‌های کار کردن تیمی و به طور خلاصه این لیست ۶۳رو بدونید! برای همه به درد میخوره. 

در مورد وب‌سایت هم ترجیحا از منابع زبان اصلی یاد بگیرید. این به این معنی نیست که منابع فارسی خوب نیستن ولی شما نیاز خواهید داشت که بعد‌ها به انگلیسی سرچ کنید، به انگلیسی سوال کنید یا حتی جواب بدین. پس بهتره که از اول باهاش درگیر بشید.
سایت git.ir۶۸ آموزش‌های خوبی تو همه زمینه‌ها داره.