برو به محتوای اصلی
مصطفی
کاردانی الکترونیک
۵ سال پیش پرسیده شده

من چطور بعد از یک وقفه، دوباره برنامه‌نویسی رو ادامه بدم؟ (علاقه دارم ولی توی خونه میگن نون و آب نمیشه و موج منفی میدن منم زده شدم و نمیتونم یاد بگیرم دیگه)

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

اگر سن‌تون در حدی نیست که خیلی بشه بهش خرده گرفت و خانواده شما رو تحت فشار فکری شدیدی قرار بدند. پیشنهاد میکنم به 4 کلمه حرف زدن و حرف شنیدن مسیر و علاقه‌تون رو وا ندید و ول نکنید!

اما اگر شرایط سنی متفاوتی دارید حداقل میبایست به اطرافیان نشون بدید که در رابطه با علاقه‌تون و چیزی که بیشترین وقتتون رو داره میگیره میتونید کسب درآمد کنید و دارید این کار رو انجام میدید. شاید هفته‌ای یه مبلغ خیلی خیلی کمی باشه ولی شروع کنید خودتون و توانایی‌هاتون و کاری که بلد هستید انجام بدید رو تبلیغ کنید. 

اول از کاری که بلد هستید مانور بدید و شروع کنید تا به مرور هم فشار خانواده کم بشه و هم اینکه شما با پروژه و انجام کار روز به روز میتونید در حوزه‌های مختلف واردتر بشید.

آرزوی موفقیت میکنم برای شما...

علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

دوست عزیز هر رشته‌ای نیازمندی‌های خاص خودشو داره و مسلما شناخت مسیر دقیق اون راهی که قراره طی بشه به شدت مهمه. اصلا مهم نیست که با چه زبانی شروع کنید چون شرکت‌هایی که دارم روزانه آگهی‌هاشون رو بررسی میکنم به رنج وسیعی از توسعه‌دهنده‌ها در زمینه‌های مختلف نیاز دارن از زبان اسمبلی بگیر تا یه Senior developer یا Devops یا این تیپ آدم‌هایی که چندین و چند سال سابقه کاری دارن. پس به شدت نیازمندی‌های مختلفی در زمینه‌های مختلف داریم. این مورد رو میتونید از سایت‌های کاریابی نظیر کاربوم یا جاب ویژن یا امثالهم بررسی کنید تا به حرف بنده برسید. 

اما در مورد اینکه بقیه چی میگن باید سعی کنید یه توجیه مناسب از راه و روشی که انتخاب میکنید رو براشون در نظر بگیرید و توضیح بدید. مسلما پدر و مادر من و شما از خیلی از جنبه‌های مختلف برنامه‌نویسی سر در نمیارن چون اصلا ورود نکردن توش که بخوان این مسایل رو از زبان من و شما قبول کنن و واقعا براشون هم سخته چون دنبال این هستن که در یک زمان کوتاه در واقع شما بتونید یه دستاوردی رو برای خودتون به وجود بیارید. خب این شاید یه مقدار تو این بحث سخت باشه چون واقعا این رشته نیاز به صبر و شکیبایی داره و ممکنه شکست‌هایی در ابتدای راه و حتی تا آخر راه باشه برای شما که مسلما تایم و هزینه‌های زیادی رو باید در ازای اون پرداخت کنید. به نظرم بهترین کار قبل از ورود به این رشته این هست که شما تسلط خودتون رو به زبان خارجی خیلی بالا ببرید که بتونید افراد گروه‌ها مقاله‌ها و کتاب‌ها و سایت‌ها و... رو به خوبی بشناسید و مطالعه کنید یا با افرادی که دارن تو این حوزه فعالیت میکنن بتونید به راحتی ارتباط بگیرید. در این صورت این روش یه اعتماد به نفس خیلی خوبی به شما میده جهت اینکه میسر آینده شغلی خودتون رو به خوبی از بین این موارد بتونید پیدا کنید. به نظرم این اولین گام هست برای ورود قبل از اینکه کلا دست به کد بشید باید خیلی از پیش‌نیاز‌ها رو از طریق وقت گذاشتن بر روی مقاله‌های مرتبط یا فیلم‌های آموزشی بتونید درک کنید. بعد در ادامه میتونید مسیر پیشرفت خودتون رو به خوبی ترسیم کنید. البته خیلی مسایل هست که باید دقیق توضیح داده بشه این که تا چه حد اصلا اشنایی دارید یا قبلا کار کردید یا اینکه تو چه زمینه‌هایی علاقه دارید دنبال کنید این بحث رو. (برای این مورد میتونید در تلگرام با بنده ارتباط داشته باشید SharePointer@)