برو به محتوای اصلی
ناشناس
۲ سال پیش پرسیده شده

دلیل خاموش و روشن شدن مداوم گوشی آیفون چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

یوسف هنرمند
مهندس کامپیوتر

دلیل خاموش روشن شدن یا همون ریستارت شدن مداوم گوشی دلایل متعددی دارد. ممکن است مشکل نرم‌افزاری باشد که احتمالا با ریست فکتوری کردن دستگاه این مشکل برطرف گردد. اما اگر با ریست فکتوری مشکل حل نشد قطعا مشکل سخت‌افزاری است و میتواند هارد دستگاه به مشکل خورده باشد که نمیتواند اطلاعات رو از رو هارد بخوند. یا ممکن است از بر تغذیه دستگاه باشد که ولتاژ یا آمپر کافی به برد نمیدهد.

مشکل سخت‌افزاری رو میتوان با ولتاژ دادن به دستگاه با منبع تغذیه‌ای که آمپر رو به شما نشون میدهد تشخیص داد. بر حسب آمپرکشی دستگه نوع ایراد مشخص میشود.

1- گاهی اوقات در سیستم عامل iOS شاهد باگ‌ها و ایراداتی هست که منجر به عملکرد عجیب دستگاه می‌شود. بروزرسانی‌هایی که به صورت مداوم از سوی اپل منتشر می‌شوند همیشه شامل بسیاری از بهبودها برای رفع ایرادات دستگاه می‌باشد و می‌تواند مشکل ریست شدن مداوم دستگاه شما را حل کند. برای آپدیت کردن آیفون خود وارد تنظیمات شده و از بخش General، گزینه Software Update را انتخاب کنید. اگر برای دستگاه شما بروزرسانی منتشر شده باشد، آن را دانلود کنید.

2- کاربران تلفن‌های هوشمند را خریداری می‌کنند تا بر روی آن‌ها نرم‌افزارهای ضروری را نصب کرده و از آن‌ها استفاده کنند. این یک شرایط فوق‌العاده نادر است اما گاهی اوقات یک برنامه باعث ریست شدن مداوم دستگاه شما می‌شود. همانطور که گفتیم، این شرایط همیشه پیش نمی‌آید اما اگر فکر می‌کنید برنامه‌ای را نصب کرده‌اید و پس از آن این مشکل رخ داده است، از هوم‌اسکرین خود برنامه را حذف کنید. همچنین برای تشخیص بهتر، وارد تنظیمات شده و Privacy را انتخاب کنید. سپس وارد بخش Diagnostics & Usage شده و Diagnostic & Usage Data را انتخاب کنید. از این بخش می‌توانید عملکرد برنامه‌ها را تشخیص دهید.

3- ریست شاید راه حل خاصی نباشد اما در برخی شرایط، ریست حلال مشکلات است. شاید عملکرد عجیب دستگاه شما به دلیل سنگینی یا برخی موارد موجود در پس زمینه سیستم عامل باشد و مسلما یکی از سریع‌ترین و بهترین راه‌ها برای حل این مشکل، ریست کردن دستگاه است. با ریست کردن، تمام اطلاعات شما حذف شده و آیفون شما به تنظیمات روز اول برمی‌گردد. برای ریست کردن آیفون، برنامه تنظیمات را اجرا کنید، وارد بخش General شده و از بخش Reset، گزینه Reset All Settings را انتخاب کنید.

4- این روش کمی عجیب به نظر می‌رسد اما شاید به دلیل سیم‌کارت و وضعیت اپراتور شما باشد که دستگاه به صورت مداوم ریست می‌شود. به هرحال پس از آزمایش کردن این سه مرحله، خارج کردن سیم‌کارت نیز می‌تواند تیری در تاریکی باشد. برای خارج کردن سیم‌کارت از درون آیفون خود، از پین مخصوص استفاده کرده و با فشردن آن درون حفره سیم‌کارت، درگاه سیم را باز کرده و آن را خارج کنید.

5- معمولا به کسی چندان پیشنهاد نمی‌شود که آیفون خود را ریست سخت‌افزاری کند مگر آنکه شرایط اجبار کند. ریست کردن سخت‌افزاری همانند جدا کردن یک کامپیوتر رومیزی به صورت کامل از برق و منبع انرژی است و کاربران باید کمی در هنگام انجام آن مراقب باشند. برای ریست کردن سخت‌افزاری، دکمه پاور و دکمه هوم دستگاه را با همدیگر فشار داده و آن‌ها را نگه دارید تا صفحه نمایش به صورت کامل سیاه شده و لوگوی اپل روی صفحه ظاهر شود. 

6- ریستور کردن آیفون تمامی اطلاعات و سیستم عامل را به طور کامل از ریشه حذف کرده و آن‌ها را مجددا نصب می‌کند و می‌تواند تاثیر مثبتی در عملکرد دستگاه شما داشته باشد. در واقع شاید با ریستور کردن، مشکل ریست شدن خودکار آیفون شما به صورت کلی حل شود و دیگر با خیال راحت از آیفون خود استفاده کنید. 

7- شاید تمام این راه‌‌ها را انجام داده باشید و بازهم به نتیجه‌ای نرسیده باشید؛ اینجاست که بهتر است آیفون خود را به یک متخصص سخت‌افزار نشان دهید تا مشکل شما را حل کنند. شاید آیفون شما ضربه‌ای خورده باشد که باعث صدمه دیدن قطعه‌ای مهم در آن شده باشد و شاید هم اتفاق دیگری برای آن افتاده باشد. به هرحال پیشنهاد می‌کنیم آیفون خود را به متخصصین سخت‌افزار نشان دهید تا مشکل را رفع کرده و در صورت لزوم، آن را تعمیر کنند.