برو به محتوای اصلی
ناشناس
۴ سال پیش پرسیده شده

به نظرتون بزرگترین مشکل استارتاپ‌های ارائه‌دهنده خدمات آنلاین مثل نظافت منزل و غیره چیه؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

مهدی رضایی
تولید محتوا میکنیم انگار یا دیجیتال مارکتینگ شاید

بحث نیروی انسانی اصلی‌ترین مشکل هست، همه چیز به همون برمیگرده. یکی دیگه از مشکل‌ها دور زده شدن توسط نیرو هست اینم برمیگرده به همون نیرو.داشتم فکر میکردم چندتا مورد دیگه از تجربه هام یادم اومد .در مورد این که چه سرویسی بدین هم خیلی مهمه قطعا با شرایط الان یکم سرویس کارواش گرفتن از این مدل پلتفرما بعید به نظر میرسه نسبت به نیاز های اولیه مردم ولی بعضی از سرویس ها واقعا اگه نباشن مشتری مایوس میشه .سرویس ها تاسیسات کاملا جزوه سرویس های هست که خواهان زیاد داره و اگه توی زمانتون کاملا صادق و سریع رفتار کنید مشتری به شدت وابسته میشه 

عرفان آریان‌منش
مدیر محصول در کشمون
  • بزرگترین مشکلشون پول هنگفتی‌ است که باید برای مارکتینگ و تبلیغاتش هزینه شه. این نیاز به فرهنگ‌سازی و تبلیغات آفلاین و محیطی به صورت گسترده داره. 
  • یکی دیگه از مشکلاتی که به فکرم میرسه اینه که خیلی از سرایدارهای ساختمان‌های اداری و مسکونی این سرویس نظافت رو به ساکنین ساختمونشون با سرعت دسترسی بالا و هزینه مناسب ارائه میدن و عوض کردن این عادت در مردم دشواره.
  • با این اوضاع اقتصادی آدم به افرادی که میشناسه هم به سختی اعتماد می‌کنه، چه برسه به غریبه!
پویا غفاری
بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

به نظر من نیاز اساسی احساس میشه به این استارتاپ‌ها چون اکثرا خانواده‌های طبقه متوسط به بالا حداقل در هفته یک روز نیاز به نظافتچی دارند و اکثرا بحث داغی بینشون به وجود میاد چون به راحتی نمیتونن پیدا کنن و یا اگر پیدا کنن نمیتونن اطمینان کنن به راحتی و اگر اطمینان کردن به راحتی ول نمیکنن ولی این نظافتچیان نیز بعد‌ از اینکه جای پای خود را باز کردن شروع به اذیت کردن این خانواده‌ها میکنن! اگر استارتاپی همچین کاری رو شروع کنه با چالش‌هایی رودررو خواهد شد:

۱. صاحبخانه و کارگر واسطه را از میان برداشته پورسانتی پرداخت نمیکنن!

۲. اگر دزدی‌ و یا هرگونه مشکل دیگری اتفاق بیوفته صاحبخانه از یقه استارتاپ میگیره.

۳. اغلب کارگرها انسان‌های مسئولیتپذیری نیستن و ممکنه شما روزی رو رزرو کرده باشین و ایشون بزنه زیرش نره سرکار و تلفنش رو هم خاموش کنه دست شما به جایی نرسه.

۴. پیدا کردن کارگران کاری راحت نیست و یا نمیتوانن با اون کیفیتی که صاحبخانه نظافت را انجام دهند. 

و... که میتونه تعداد زیادی باشه که من صرفا سرفصل‌هایی که به ذهنم رسید رو نوشتم. در کل نیاز هست ولی اینکه شما چطور بتونین درآمد پایدار رو به رشدی داشته باشین چالش بزرگی‌ست!!!

مجهز بودن به دستگاه‌های تخصصی نظافت درسته که بi یک سرمایه‌گذاری اولیه نیاز داره اما در بلندمدت می‌تونه علاوه بر بازگشت سرمایه باعث بازگشت سرمایه هم می‌شود. این دستگاه‌ها را می‌شه به خیلی مراکز اجاره داد و از این دستگاه‌ها استفاده بهینه کرد. از جمله معروف‌ترین و پرکاربرترین این دستگاه می‌شه به اسکرابر، جاروبرقی صنعتی، پولیشر و... اشاره کرد. 

امیرعلی پوزشی
متخصص سئو و دیجیتال مارکتینگ

به نظر خودم اگر من بخوام از استارت‌اپ‌ها برای خدمات استفاده کنم، مهمترین بخش برای اینه که کارمندشون مودب باشه و قابل اطمینان و اینکه واقعا حرفه‌ای و منصف باشه. ما برای خرابی لباسشوییم یک بار از بیرون (مغازه تاسیساتی) نفر آوردیم که واقعا پشیمون شدم و بعدش برای تعمیر لباسشویی از پین ورک۱۳ نیرو خواستم که واقعا خوب بودن.