برو به محتوای اصلی
ناشناس
۴ سال پیش پرسیده شده

برای از بین بردن بوی بد یخچال چه کنیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

اگر یخچال شما بوی بدی می‌دهد ابتدا باید آن را تمیز کنید و مواد دور ریختنی و فاسد شده را نیز دور بریزید. برای تمیز کردن یخچال بهتر است که از تمیزکننده‌های طبیعی استفاده کنید. برای این کار نصف فنجان جوش شیرین را در آب گرم حل کنید و با آن تمام سطوح یخچال را بشویید. برای اینکه همه‌ جای یخچال سفید و درخشان شود، می‌توانید از ترکیب سرکه‌ی سفید و آب هم استفاده کنید.

حال می‌توانید برای از بین بردن و همچنین جلوگیری از بوی بد آن در آینده یکی از روش‌های زیر را انتخاب نمایید:

  • جوش شیرین: یک جعبه جوش شیرین در یخچال بگذارید و درِ آن را تا زمانی‌که بوی بد از بین برود ببندید. همچنین می‌توانید روی یک سینی، جوش شیرین بریزید تا تمام بوهای بدی را که بعد از تمیزکردن یخچال همچنان در آن باقی مانده، به خودش جذب کند. این ماده نقش بوگیر را ایفا می‌کند.
  • وانیل: می‌توانید نصف فنجان جوش شیرین را با یک قاشق غذاخوری وانیل مخلوط کنید تا بوهای تندتر و ماندگارتر را هم از بین ببرید.
  • سرکه: سرکه سفید نیز مانند جوش شیرین بوی بد ایجاد شده را خنثی می‌کند. مقداری از این سرکه را درون کاسه بریزید و در یخچال نگهداری کنید. 
  • جو دو سر: مقداری جو دو سر را درون ظرفی بریزید و به عنوان بوگیر استفاده کنید.
  • پودر قهوه: مقداری پودر قهوه را در چند ظرف کوچک بریزید و برای چند روز در تمام طبقات یخچال نگه دارید تا بوی بد یخچال برطرف شود.
  • زغال: مانند پودر قهوه می‌توانید چند قطعه زغال را درون چند ظرف در تمام طبقات یخچال قرار دهید. بعد از چند روز بوی بد یخچال باید از بین برود.
علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

مسلما اول باید بسته به نوع و مدل یخچال فیلتر‌های یخچال رو بررسی کنید که مدل یخچال رو تو سوال ذکر نکردید شما پس این نکته خیلی مهمه که اگه یخچال شما از برند‌های جدید هست باید تاریخ تعویض فیلتر‌ها رو بررسی کنید و تعویض به موقع انجام بشه ولی اگر یخچال شما از فیلتر‌های خاصی استفاده نمیکنه داخل یک توری یا جوراب زنانه مقداری ذغال قرار بدید و بین طبقات بذارید. این کار بو بد یخچال رو جذب ذغال میکنه و به شدت مقدار بوی بد کاهش پیدا میکنه تا حدی که تقریبا اثرش از بین بره. تقریبا هر دو ماه یکبار ذغال رو تعویض کنید. مسلما پاک کردن یخچال و توجه به تاریخ انقضای مواد غذایی هم مهمه.