برو به محتوای اصلی
امیر
سال گذشته پرسیده شده

اگر یک استارتاپ تازه کار با 2 نفر متخصص بخواد یک واحد اداری رو اجراه کنه که کارهاشو اونجا انجام بده، آیا نیاز به مجوز خاصی از اتاق اصناف یا جای دیگه داره؟ آیا ممکنه بعد از مدتی چون کسب و کار اینترنتی هست و جزو هیچ اسناد حقیقی نیست پلمپ کنن؟ راهکار چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

سهیل نیک‌اندیش
مدیرعامل/کارشناسی مدیریت دولتی/در حال خدمت سربازی

اگر اول کار هستید، ترجیحا در ابتدا از دفاتر اشتراکی مخصوص استارت‌آپ‌ها استفاده کنید. هم ارزون‌تر هستند، هم مجوزی لازم نداره، هم امکانات خوبی دارند. 

داخل گوگل جستجو کنید: فضای کار اشتراکی

ناشناس

اینکه کسی بیاد دفتر رو پلمپ کنه خب عموماً توسط اماکن صورت میگیره و علتش هم اینه که شما تابلو یا علامت و اعلانی بصورت عمومی و علنی از فعالیت و حضورتون در اون ملک در معرض دید همگان گذاشته باشید و ملت رو باخبر کرده باشید! 

اما اگر قصد دریافت مجوزهای لازم برای کسب و کارهای اینترنتی (قانونی!) رو دارید این رو باید بدونید که اصلا نوع ملک به هیچ عنوان ملاک نیست! شما چه در دریافت پروانه کسب و کار مجازی، چه در دریافت ای‌نماد، ساماندهی، عضویت در سازمان نظام صنفی و حتی ثبت علامت نیاز ندارید یک آدرس ملک تجاری رو ارائه بدید. بلکه با ملک مسکونی هم میتونید تمامی این مجوزها رو دریافت کنید.

اگر قصد زدن تابلو و بیلبورد و... رو ندارید پیشنهاد میکنم برای دریافت این گواهی‌ها آدرس ملک مسکونی خودتون رو اعلام کنید. اما اگر میخواهید بعنوان یک واحد صنفی دوجانبه هم بصورت فیزیکی حقیقی و هم در فضای وب و اینترنت فعالیت کنید خب میبایست که به فکر دریافت مجوزها بخصوص پروانه کسب و کار مجازی باشید.

سوالات مرتبط

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۵۲ نمایش
۰ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار