برو به محتوای اصلی

چگونه فن بیان خود را برای ارائه کردن چیزی بهبود بدهیم؟ متأسفانه اخیرا به علت اینکه فکر می‌کنم فن بیان خوبی ندارم و جملاتی که بیان می‌کنم برای شنونده جذاب نیست دچار استرس می‌شوم و همین امر موجب می‌شود که در یک جلسه در پرسش و پاسخ‌ها مشارکت نداشته باشم.

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

من شخصا تا زمانی که طرف مقابل در مورد موضوعی که در حال صحبت است دارای اطلاعات بالایی است و به خوبی موضوع را تحلیل می‌کند به فن بیانش دقت نمی‌کنم. حتی سخنران‌هایی بودند که دارای تیک شدید بودند ولی به خاطر دانش بالایش من مشکلی باهاش نداشتم. پس خیلی ساده در مورد موضوع مورد بحث دارای آمادگی باشید و حرف تازه برای گفتن داشته باشید. در مورد پرسش و پاسخ هم شنونده خوبی باشید تا بتوانید پرسش‌های خوبی مطرح کنید و پاسخ‌های خوبی بدهید. وقتی شنونده خوبی هستید توجه را از روی خودتان برمی‌دارید و به طرف مقابل متمرکز می‌کنید. اگر صرفا دنبال فن بیان بهتری هستید، کتاب و روزنامه آنلاین بخوانید و با فرهنگ لغت سروکار داشته باشید. به عنوان مثال:

https://beparsi.com۷۶

۷
شرلوک هولمز ، فوق لیسانس علوم کامپیوتر شریف

اگه انگلیسی بلد هستین به شدت بهتون توصیه میکنم که اپلیکیشن edx رو نصب کنید و دوره رایگان فن بیانش رو بگذرونید. واقعا تاثیر گذاره و مدرک معتبر هم داره.

۶
پویا غفاری ، بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

سعی کنید بیشتر در مقابل جمع کوچکی از دوستان ارائه خودتان را تمرین کنید.

۵

سوالات مرتبط

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۶۵ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۸ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار