برو به محتوای اصلی
محسن صفری
۲ سال پیش پرسیده شده

برای انتخاب دامنه سایت، انتخاب نام‌هایی که از کلمات کلیدی بامعنی و مربوط به حوزه کاری تشکیل میشه (به عنوان مثال iranhotelpictures) برای سئو و برندینگ منطقی‌تر هست یا انتخاب نام‌های مخفف شده و کوتاه (مثلا irhotelpic) و یا نام‌های بی‌معنی و خاص؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

در سال‌های اخیر با توجه به اینکه دامنه‌های تاپ و پرمخاطب عملا موجود نیستند و یا فعالند و یا اینکه رزرو شده هستند انتخاب یک نام پرمسما گاهاً از پیاده‌سازی اون بستر وب‌سایت مورد نظر، امری بسیاری حیاتی، زمان‌بر و حساس هستش چرا که شما اگر بهترین وب‌سایت و تکنولوژی برای پیاده‌سازیش رو بکار گرفته باشید اما از نام و نشان درست و حسابی برخوردار نباشید؛ واقعا می‌تونید تصور کنید که کسب و کار یکی از عوامل شکست رو بطور بالاقوه و بالفعل (نهانی) در خودش داره!

نام شما در عین اینکه می‌بایست کوتاه، صریح، ساده، قابل به خاطر پذیری و حالت نوشتاری و گفتاری یکسان باشه می‌بایست که دارای معنی و مفهوم مرتبط با موضوع سایت هم داشته باشه. مثالی که زدید از نظر بنده مخفف‌سازی ناقص و با نتیجه منفی هست. چراکه مخفف‌سازی‌ای مناسب و خوب میتونه باشه که علاوه بر اینکه کوتاهی و سادگی رو برای ما فراهم میکنه؛ میتونه به یک عبارت اصلاحاً "من درآوردی" زیبا و شکیل و ""مانا  (ماندنی)"" در ذهن مخاطب تبدیل بشه.

چاره کار در اینجور شرایطی که مخفف مناسب هم نتونستیم از عبارت مدنظر پیداکنیم استفاده از عبارات و کلمات محاوره‌ای و یا باستان و حتی کلمات هم‌معنی و مترادف از فرهنگ‌ها و زبان‌ها و گویش‌ها و لهجه‌های متفاوت که اتفاقا خودش به خودی خود میتونه موجبات ایجاد برند مختص به شما رو هم فراهم کنه.

مسعود صباغی

هر چی نام کوتاه‌تر باشه بهتر هست.

از نظر سئو فقط وجود کلمه کلیدی در نام دامین میتونه تاثیر داشته باشه.

پیشنهاد میکنم مقاله زیر را مطالعه نمایید:

https://webzi.ir/blog/starting/P46-how-to-choose-the-best-domain-name.html۲۹

نیما حسن زاده
(«وبمستر خاکستری» رو داخل گوگل سرچ کنین!)

من حس میکنم سئو و برندینگ در این جا مخالف هم عمل می‌کنن. برای برندینگ (که البته معنی و مفهوم دقیق برندینگ رو من خیلی اطلاع ندارم و بیشتر اون نام تجاری منظورمه) بنظرم یک سری کلمات بی‌ربط و یکتا بهتر تو ذهن کاربر میمونن و نام تجاری قشنگ‌تری هستش. 

مثال میزنم، اسنپ و تپسی اسم‌هایی هستن که کلمات کلیدی داخلشون به کار نرفته (البته به صورت واضح) ولی اسم‌هایی هستن که به عنوان نام تجاری زیباتر و به یادماندنی‌تر هستن.

اما در عوض برای سئو اگر نام تجاری شما شامل کلمات کلیدی باشه خیلی بیشتر به دردتون میخوره و اینکه اسمتون سرچ بشه و به سایت شما برسن، در واقع با اون کلمه کلیدی به سایت شما رسیدن. 

مثل مدیر وب۳٬۲۴۳، وبمستر خاکستری۸۴ و... الان اگر کسی دنبال این سایت‌ها باشه و اسم برندشون رو سرچ کنه، درواقع کلمات کلیدی رو هم داره سرچ میکنه و به سایت این‌ها میرسه، و این یک مزیته براشون.

آمار سوال

۵۰ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۲ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه