برو به محتوای اصلی
امیرحسین
مدیریت بازرگانی
۴ سال پیش پرسیده شده

چه کمبود‌هایی در بازاریابی و برندینگ مبلمان ایرانی وجود دارد؟ اصلی‌ترین نیاز بازار مبلمان چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

بطور کلی تولیدکننده ایرانی برای مشتری ارزشی قائل نیست. معدود انگشت شمار تولیدکننده ایرانی را از این اتهام استثنا می‌کنم اما فکر می‌کنم تعدادشون خیلی کم باشه. حداقل من نمی‌شناسم و قصدم از استثنا کردن اینه که مطلق حرف نزده باشم. همین. پس اصلی‌ترین نیاز بازار مبلمان ایران، تعهد تولیدکننده به خریدار هست. 

توضیح بیشتر اینکه تولیدکننده ایرانی برای کیفیت ارزشی قائل نیست. اغلب کالاهای ایرانی حتی برندهای مطرح مشکلات کیفی دارن و خط تولیدشون قادر به تولید یکنواخت محصول نیست. نمونه خودم خرید از برند الدورادو هست که چوب پایه مبل خیس بود و رنگش بعد مدتی ریزش کرد!

تولیدکننده ایرانی برای کاهش هزینه دست به هر کاری میزنه. دقیقا هر کاری. اولین چیزی که به فکرش میرسه استفاده از مواد اولیه ارزان هست و این به کیفیت کارش لطمه میزنه. نمونه خودم برند دارکوب.

تولیدکننده ایرانی برای طراحی محصول جدید و ایجاد تنوع در کارش بسیار کند هست. 

تولیدکننده ایرانی کلک میزنه و دروغ میگه و به تعهدش در خصوص زمان و کیفیت متعهد نیست. نمونه خودم شرکت نهال که یک میز ترک را بما در نمایشگاه بعنوان محصول خودش نشان داد و عین اونو با کیفیت پایین‌تر تحویل داد که بعد مدتی میز شکم داد!

شخصا امکان نداره پول داشته باشم و برند ترک نخرم. متاسفانه برندهای مبل ایرانی خاطره بسیار بدی در ذهن من بعنوان یه مصرف کننده باقی گذاشتن.