برو به محتوای اصلی
امیرحسین
مدیریت بازرگانی
۵ سال پیش پرسیده شده

به نظر شما بهترین راه برای تبلیغ یک محصول و شرکت جدید در فضای مجازی چیست و چرا؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

شایان توابی
مدیر بازاریابی و رشد | +۴ سال سابقه در صنعت تبلیغات دیجیتال و استارتاپ‌

این باز سوالی هست که مشابهش زیاد جواب داده شده. سوال شما خیلی کلی هستش!

چه محصولی؟

چه بازاری هست؟

آیا B2B هست یا B2C؟

آیا مشتری‌ای در حال حاضر دارید یا نه؟ آیا بودجه دارید یا نه؟ و...

تا اینها مشخص نشه نمیشه گفت کانال X یا روش Y بهترین گزینه هستش! و جواب‌های سلیقه‌ای میگیرید. یکی میگه سئو بهترینه، یکی دیگه میگه شبکه‌های اجتماعی...

اما من با فرض اینکه محصول شما جدید هست و هیچ کاربر و مشتری هم ندارید جواب میدم. تمام راه‌هایی از قبیل سئو، شبکه‌های اجتماعی، تولید محتوا و... بصورت بلند مدت، و همیشگی باید مد نظر شما باشه. اما در اوایل راه هیچ راه فراری از ایمیل و پیام دادن، کامنت گذاشتن توی سایت‌های مرتبط، تلفن زدن و حتی دیدار حضوری و پرزنت کردن محصول‌تون، بصورت دونه دونه و تک به تک به مخاطب‌ها وجود نداره(فروش و Business Development). باید مشتری‌های اولیه رو دونه دونه شخصا به محصول بیارید و Business Development کنید و راه فراری از کثیف کردن دست در کار و میانبر زدن نیست.

در کنار اینها هم میتونید روی بقیه مراحل بازاریابی سرمایه گذاری و کار کنید. کار روی محتوا، سئو، شبکه‌های اجتماعی و این دست باید یک استراتژی بلند مدت و همیشکی باشه، همچنین تبلیغات ادوردز، اینفلوئنسر و Paid هم بسته به نوع بیزنس میتونه موثر باشه همونطور که دوستمون گفت.

امیدوارم کمک کرده باشه. موفق باشید.

مسعود صباغی

شما باید کمپین فروش راه‌اندازی کنید.

بسته به محصول میتونه تبلیغات مختلفی جواب بده ولی گوگل ادز و سئو برای اکثر کسب و کارها بازدهی خوبی داره. مقاله 7 راهکار اثبات شده برای افزایش ترافیک فروشگاه آنلاین شما۶۲ را مطالعه فرمایید بهتون دید خوبی جهت روش تبلیغ میده.

راهکارهای متعددی میتونه وجود داشته باشه. 

یه نگاهی به این نوشته هم داشته باشید: 

۱۳ راه برای تبلیغات رایگان کسب و کار۹۳

سیدمحمدرضا احمدی
شخصیت شناسی انیاگرام

بعد از اینکه شرکت مخاطب رو شناخت و استراتژی رو نوشت و ... برای تبلیغات بهترین روش تبلیغات کلیکی روی مخاطب نیچ خودش هست. چون بازده بالاتری داره و دلیلش هم اینه که علاقه‌مندان به محصول تبلیغ شما رو دیدن و صرفه جویی بالاتری هست و دومین اینکه قابل تحلیله که چند نفر کلیک کردن، چند نفر دیدن و ... و به آنالیز شما کمک زیادی می‌کنه.