برو به محتوای اصلی
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

مشاهده تعداد افراد متصل به مودم چگونه است؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

سهند شکری
مهندس آی‌تی

برای اینکه شما متوجه شوید که چه تعداد دستگاه‌هایی به مودم وایرلس شما متصل هستن راه‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید از طریق گوشی هوشمند خود، کامپیوتر و یا تنظیمات مودم به موضوع پی ببرید که دقیقا چه کسانی با چه مک آدرسی به مودم شما متصل هستند:

مشاهده دستگاه‌های متصل به وایرلس در محیط ویندوز:

نرم‌افزار Wirelless network watcher یکی از بهترین نرم‌افزارها برای گزارش‌گیری از افراد متصل به وای‌فای می‌باشد. ابتدا این نرم‌افزار را بر روی سیستم خود نصب نمایید، سپس با کلیک بر روی دکمه Play می‌توانید لیست تمام کلاینت‌هایی که به مودم شما متصل هستند را مشاهده نمایید. در این نرم افزار نیز در قسمت mac address می‌توانید آدرس مک کاربر مورد نظر را مشاهده نمایید. در این نرم‌افزار یک نفر اضافه نمایش داده می‌شود که مربوط به خود مودم است و توجه نمایید که آی‌پی‌های 192.168.1.1 خود مودم می‌باشد.

مشاهده تعداد افراد متصل به مودم چگونه است؟

مشاهده دستگاه‌های متصل به وایرلس در گوشی هوشمند:

ابتدا باید برنامه Fing – Network Tools را دانلود کرده و بر روی گوشی هوشمند خود نصب نمایید. این برنامه بسیار کاربردی است و با استفاده از این برنامه می‌توانید بدون داشتن رمز ادمین مودم، لیست کلاینت‌های مودم خود را مشاهده نمایید. بعد از وارد شدن به این برنامه لیستی به شما نمایش داده می‌شود که با انتخاب کردن هر کدام از دستگاه‌هایی که در این لیست است می‌توانید آدرس آی‌پی شبکه آنها، مک آدرس، vendor یا همان برند دستگاه را مشاهده نمایید و همچنین امکان ping گرفتن از آی‌پی آن و trace route، نیز وجود دارد. در این نرم‌افزار نیز مانند نرم‌افزار قبل یک نفر اضافه مشاهده می‌شود که خود مودم می‌باشد.

مشاهده تعداد افراد متصل به مودم چگونه است؟

مشاهده دستگاه‌های متصل به وایرلس در محیط تنظیمات مودم:

یک روش دیگر برای مشاهده دستگاه‌های متصل به وای‌فای شما استفاده از محیط تنظیمات مودم‌تان است. البته قسمت تنظیمات برای هر مودم با مودم دیگر فرق دارد. اغلب برای دسترسی به تنظیمات مودم باید به آدرس 192.168.1.1 در مرورگر خود مراجعه نمایید. در ابتدا از شما نام کاربری و رمز عبور خواسته می‌شود که شما باید در هردو قسمت کلمه admin را وارد نمایید. البته این قضیه خود یک ریسک شدید امنیتی است که می‌تواند باعث لو رفتن اطلاعات شخصی شما در isp (به دلیل به دست آوردن رمز اینترنت)، رمز وایرلس و… شود. شما باید به دنبال wireless clients بگردید تا در این قسمت لیست کلاینت‌های متصل به مودم را مراجعه نمایید.

مشاهده تعداد افراد متصل به مودم چگونه است؟

از این آموزش برای دیدن دستگاه‌های متصل به شبکه‌تون استفاده کنید:

https://ultrasec.org/network-sweep۲۱۹