برو به محتوای اصلی
عرفان آریان‌منش
مدیر محصول در کشمون
۲ سال پیش پرسیده شده

با وجود خرده فروشی‌های آنلاین دیجی‌کالا و بامیلو با دسته‌بندی گوناگون محصولات، آینده فروشگاه‌های آنلاین تخصصی کالا رو چگونه می‌بینید؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

اتفاقا یکی از راه‌های افراد و مجموعه‌هایی که قصد دارند در حوزه فروش آنلاین انواع محصول وارد بشن همین هست که بطور تخصصی بروی بهترین رشته‌ای که توانایی کار و رقابت با رقبا دارند؛ اقدام کنند. مزیت‌هایی هم از نظر کیفیت کالا و هم از نظر قیمت و شرایط ارائه کالا رو دارن. چرا که مسئله‌ای که بسیار مشخص و واضحه این هست که هر فرد و مجموعه‌ای نمیتونه میزان سرمایه، سرمایه گذاری، تبلیغات و نهادینگی در ذهن مخاطبین رو در بازه زمانی کوتاه مدت داشته باشه و یا حتی بدست بیاره پس چه باید کرد؟ 

عملا حوزه فروش آنلاین محصولات رو کنار گذاشت و بیخیال شد؟ 

طبیعتاً پاسخ منفی هست. بلکه میبایست تک تک حوزه‌ها بصورت تخصصی هم دنبال بشه و گروه‌های سرمایه گذاری خرد سرمایه‌شون رو بصورت تک تخصصی ولی بسیار قدرتمند با شرایط رقابتی بالا وارد کنند تا بازارهای هدفمند و با موضوع خاص شکل بگیره. اینجوری درسته که طیف مخاطب عام بسیار کمتر میشه اما حُسن مسئله در این هستش که هر ورودی و کاربری که به سایت مراجعه میکنه بدون شک یک کاربر بسیار هدفمند، با درصد بالای احتمال خرید از سایت هست. که خب این خودش یک امر بسیار فوق‌العاده‌ای میتونه باشه.

در ضمن به شخصه در همین کشور خودمون با وجود رقبای بسیار بزرگی همچون دیجیکالا / بامیلو / فینال / زنبیل / مدیسه / شیکسون و.... که با سرمایه‌های میلیاردی در این حوزه هستند. سایتها و کسب و کارهای بسیاری رو میشناسم که بطور تک تخصصی و با مزیت‌های بالایی در حال ارائه و فروش محصولاتشون هستند و نکته جالب توجه اینه که اکثر این کسب و کارها؛ در شهرستانها هم واقع شده‌اند.

احسان خواجوی
موسس آکادمی دیجیتال مارکتینگ گرشا

الان در دنیا آمازون، ای بی، علی بابا و فروشگاه‌های اینترنتی بسیار بزرگی هستن که فروش روزانه بسیار کلانی دارن. اما در کنار اینها، فروشگاه‌های اینترنتی دیگه‌ای هم وجود داره که درآمد بسیار مناسبی دارن چون:

- کتگوری محدود و تخصصی دارن

- مزیت رقابتی یا خدمات ارزشمندی نسبت به سایت‌های دیگه دارن

- نسبت به هزینه و سرمایه‌ای که وارد کردن، درآمد و سهم بازار مناسب و سوددهی دارن

در ایران هم میشه چنین موفقیت‌هایی داشت اما متاسفانه فروشگاه‌های اینترنتی جدید فقط کپی کار کردن بدون هیچ دانش بازاریابی و کارآفرینی به همین دلیل به موفقیت نمی‌رسن.

آمار سوال

۹۱ نمایش
۱ دنبال‌کننده
۲ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار