برو به محتوای اصلی
سعید
کارشناسی ارشد مهندسی صنایع
۳ سال پیش پرسیده شده

یک مثال عددی و فرضی از هزینه ساخت اپلیکیشن (در دو نسخه اندروید و ios) با زبان‌های اصلی (مثلا جاوا و سوئیفت) و ری‌اکت نیتیو بزنید؟ میخوام بدونم در 2 حالت چقدر تفاوت قیمت ایجاد میکنه. (بومی سازی و ریکت نیتیو).

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

میلاد جعفری
توسعه‌دهنده وب و اپلیکیشن

دوست عزیز، من از عبارت آخرتون شروع می کنم؛ بومی سازی و ری‌اکت‌نیتیو: 

ببینید اصولا استفاده از فریمورک‌هایی مثل ری‌اکت‌نیتیو، در عمل چیزی جدا از بومی سازی نیست چراکه نهایتا کد شما به کدهای سیستمی تبدیل میشه. 

اما در رابطه با هزینه، شاید در مراحل ابتدایی این هزینه ملموس نباشه. اما زمانی که سیستم شروع به رشد و توسعه می‌کنه و کاربران بیشتری رو جذب می‌کنه اونجاست که کم‌کم این هزینه‌ها خودش رو نشون میده. هرچند استفاده از زبان‌هایی مثل سوئیفت و جاوا به صورت مجزا می‌تونه خوبی‌هایی هم داشته باشه اما معایب خودش رو هم داره. وقتی اپلیکیشنی نوشته میشه، این به معنای پایان کار نیست، بلکه تازه شروعی برای رشد و توسعه اپلیکیشن و در کل سیستم هست. گاهی اوقات باید بروزرسانی‌های مختلفی برای باگ‌های اپلیکیشن انجام بشه، و گاهی اوقات هم ممکنه ایده‌ها تکمیل‌تر بشند و نیاز باشه بخش‌های بعضا زیادی از ساختار تغییر کنه. در این حالت دو تیم مجزا باید برای دو سیستم عامل مختلف، یک کار یکسان رو انجام بدند. یعنی شما باید همیشه دو تیم در کنار خودتون داشته باشید که حتی کوچکترین بروزرسانی ها رو انجام بدند. این موضوع قطعا می‌تونه هزینه‌ها رو افزایش بده. 

اما در حالتی که ما از فریمورک‌هایی نظیر ری‌اکت‌نیتیو استفاده می‌کنیم، یک کار فقط برای یک بار انجام میشه. 

از طرف دیگه خیلی از اپلیکیشن‌های بزرگ زمانی که از دو تکنولوژی مختلف استفاده می‌کنند، در نهایت بخش‌هایی از اپلیکیشن‌ها هست که دقیقا مثل هم نمیشه. در این زمینه میشه رجوع کرد به تجربیات سیستم‌های بزرگی مثل اینستاگرام که یکی از دلایل به وجود اومدن ری‌اکت‌نیتیو بود. 

دوست عزیز هزینه ساخت بستگی به فیچرها و نیازهای شما مشخص می‌شود. 

آمار سوال

۴۷۸ نمایش
۱ دنبال‌کننده
۳ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه