برو به محتوای اصلی
فرهاد کشانی
مهندس صنایع
۲ سال پیش پرسیده شده

چگونه مک آدرس را در ویندوز 7 پیدا کنیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

فرید کاووسی
علاقه‌مند به استارتاپ

برای پیدا کردن آدرس مک در ویندوز چند راه وجود دارد:

روش اول: تنظیمات Connection

اگر به اینترنت متصل هستید، بر روی گزینه Connection شبکه خود که گوشه پایین سمت راست قرار دارد کلیک کرده، اسم شبکه خود را انتخاب کنید و بر روی آن کلیک راست نمایید. گزینه Status را بزنید و از پنجره باز شده به قسمت Details بروید. در پنجره جدید که باز می‌شود، مک آدرس با نام Physical Address قابل مشاهده است.

چگونه مک آدرس را در ویندوز 7 پیدا کنیم؟

روش دوم: دستور getmac

از طریق فشردن همزمان کلیدهای ویندوز و R پنجره Run را باز کنید و دستور cmd را وارد نمایید یا از طریق منوی استارت، Command prompt را باز کنید. در این صفحه سیاهرنگ دستور getmac را وارد کرده و اینتر را بزنید. با زدن این دستور آدرس‌هایی به شما نمایش داده خواهد شد که تعداد خطوط آن به تعداد کارت‌های شبکه شناخته شده روی سیستم شما بستگی دارد اما فقط یک مورد از آن‌ها در حالت فعال نمایش داده می‌شود که به راحتی قابل تشخیص است.

چگونه مک آدرس را در ویندوز 7 پیدا کنیم؟

روش سوم: دستور Ipconfig /all

به روش قبل Command prompt را باز نمایید و دستور Ipconfig /all را وارد کنید و دکمه اینتر را بزنید. با زدن این دستور نیز سطرهای متعددی نمایش داده می‌شود اما یکی از آن‌ها مربوط به کارت شبکه فعال شماست که علاوه بر مک آدرس، آی‌پی رایانه شما را نیز نمایش می‌دهد.

چگونه مک آدرس را در ویندوز 7 پیدا کنیم؟
علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

در تکمیل پاسخ دوستمون باید گفت که دستور getmac به همراه یه سری flag اطلاعات کاملتری از مک ادرس‌های شبکه رو به شما میده که دستورش به این شکل میشه:   Getmac /v /fo list

همچنین با استفاده از دستور Arp -a لیست کلیه مک ادرس‌ها برای کارت شبکه های موجود تو سیستم رو میشه کاملتر و جامع‌تر دید. این دو دستور به تفکیک هر کارت شابکه و به تفکیک اسم هاشون در واقع لیست کارت شبکه‌ها و mac address هاشونو به شما میده.