برو به محتوای اصلی
عسل رجایی‌منفرد
مهندسی شیمی
۲ سال پیش پرسیده شده

بهترین زمان مصرف قرص ویتامین E کی است؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

محدثه میرحسینی
کارشناسی میکروبیولوژی

برخی از ویتامین‌ها محلول در چربی و برخی دیگر محلول در آب می‌باشند. ویتامین E در گروه ویتامین‌هایی قرار دارد که محلول در چربی هستند و یک آنتی‌اکسیدان قوی برای بدن به شمار می‌رود. ویتامین‌های محلول در چربی برای جذب شدن به چربی نیاز دارند بنابر این بهترین زمان مصرف قرص ویتامین E زمانی است که درحال مصرف غذای چرب هستید. گذاشتن قوطی قرص‌ها نزدیک میز غذا کمک می‌کند، خوردن آنها را فراموش نکنید. حتی اگر ویتامین‌ها را سر ساعت نخوردید، اضافه کردن آنها در برنامه غذایی‌تان در هر ساعتی از روز به سلامتی شما کمک می‌کند.

بهترین زمان مصرف قرص ویتامین E کی است؟

ویتامین E یکی از ویتامین‌های ضروری برای بدن می‌باشد و کمبود آن می‌تواند سبب ضعیف شدن سیستم ایمنی و بسیاری عوارض جبران‌ناپذیر دیگر شود. از اینرو  بسیار مهم است که مقدار کافی از این ویتامین را در رژیم‌های غذایی‌مان مصرف نماییم. توجه به این نکته ضروری است که مصرف بیش از اندازه ویتامین E می‌تواند منجر به خونریزی شود، از این رو باید این ویتامین متناسب با نیاز بدن مصرف شود. پزشکان نیز تاکید می‌کنند که خوردن نابجا و بدون تجویز ویتامین‌ها فقط از این جنبه که بخواهیم سلامت بیشتری داشته باشیم صحیح نیست و چه بسا ممکن است متحمل عوارض تجمع آنها در بدنمان هم بشویم.

یک برنامه غذایی صحیح می‌تواند بیشتر نیازهای تغذیه‌ای فرد را از بهترین منابع تأمین نماید. اما برای اطمینان از دریافت کافی ویتامین‌ها و املاح بسیاری از افراد از قرص‌های ویتامین و مولتی ویتامین‌ها استفاده می‌نمایند. البته باید توجه داشت که مولتی ویتامین‌ها هرگز جایگزین گروه‌های غذایی نیستند و نباید به دلیل استفاده از آن‌ها مصرف مواد غذایی تازه را از برنامه غذایی خود حذف کرد بلکه مکمل‌ها تنها برنامه غذایی را از لحاظ دریافت ویتامین و املاح غنی‌تر می‌کنند.