برو به محتوای اصلی
۲ سال پیش پرسیده شده

چه اپلیکیشن‌های رایگانی هست که درآمدشم خوبه؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

میلاد جعفری
توسعه‌دهنده وب و اپلیکیشن

جواب کوتاه: هیچ 

جواب بلند: اصولا بحث کسب درآمد از اپلیکیشن‌ها به تازگی در ایران راه افتاده اما تا جایی که من اطلاع دارم، بخش زیادی از این اپلیکیشن‌های ریز و درشت مربوط میشه به نگاه کردن تبلیغ و یا بازاریابی. نبودِ استاندارد (قوانین) درست و همچنین یک پلت‌فرم بزرگ در این حوزه، تصمیم‌گیری در رابطه با استفاده از این اپلیکیشن‌ها رو با تردید جدی روبرو می‌کنه. 

بارها از من سوال شده که آیا اپلیکیشن‌ها کسب درآمد، واقعا درآمد زا هستند؟! و من در جواب این رو میگم که «قطعا، اما نه برای شما، بلکه برای توسعه‌دهنده‌های اون!»

ناشناس

من هم دقیقا با نظر جناب @جعفری کاملا موافق هستم. واقعا به جای اینکه وقت و انرژی تون روی این نوع کارها بذارید و تصور کنید که در ازای این کاری که ظاهراً به هیچ دانش و هزینه و سرمایه ای میتونه شما رو به ماهانه و سالانه درآمدها بالا و حتی کم برسونه ؛ حقیقتا اشتباهی بیش نیست!

به نظرم اساساً مدل اینجور تبلیغات و درآمدزایی ها از پایه بر حسب سوء استفاده گری و کلاهبرداری محض پیاده سازی شده چرا که به فرض اینکه به شما هم بعنوان بازدیدکننده اون تبلیغ و آگهی پولی داده بشه؛ خب اونور قضیه رو باید نگاه کنیم. اون اپ یا برنامه و سایت تبلیغات رو از کجا گرفته و به کی داره نشون میده؟ پولی که از آگهی دهنده گرفته قرار هست که صرفاً نمایش داده بشه؟ یا آگهی و تبلیغ باید هدفمند باشه و به مخاطبش نشون داده بشه نه اینکه شما یک اپی بنویسی یه پولی از آگهی دهنده بیچاره بگیری و بهشم بگی مثلا در روز و ماه فلان میزان بازدید داره آگهیتون خب به چه دردی میخوره برای اون آگهی دهنده؟ شما میلیاردها بازدید هم داشته باشه آگهیتون اگر به سمع و نظر مخاطب خودش نرسه هیچ تاثیری نخواهد داشت و بلکه تاثیر منفی هم میتونه داشته باشه. اما اگر شما یک آگهی رو به یک فردی که حوزه کاری و فنی و روحیه ش مشخصه هزاران برابر از یک آگهی ای که میلیاردها بازدید بی هدف داشته؛ ارزشمند تر هست.

واقعا عمر و زمان تون رو واسه رشد دادن اینجور کسب و کارهای فیک سرمایه نکنید و هدر ندید. اینها واقعا جنبه های غیراخلاقی ظهور کسب و کارهای مبتنی بر وب و اینترنت هستند!

با اپ ۷۰۳۰ خیلی راحت میتونی به درآمد بالا برسید، با کد:nasa666 زیر مجموعه کسب کنید و سود خوبی ببرید. با آرزوی کسب درآمد بالا براتون.

شرلوک هولمز
فوق لیسانس علوم کامپیوتر شریف

به غیر از پیام رسان‌های ملی، یک سری اپلیکیشن دیگه هم هست مثل رسنو که میتونید یا ایده هاب که میتونید از طریق اونها به کسب و کار بپردازید. ولی در کل در ایران کسب و کار متداول الکترونیکی از طریق وب‌سایت‌ها انجام میشه تا اپ‌ها.