برو به محتوای اصلی
۴ سال پیش پرسیده شده

من یک خانم خانه‌دار هستم و امکان کار در بیرون رو ندارم. برای کسب درآمد از اینترنت آیا در کلاس‌های برنامه‌نویسی شرکت کنم یا شما پیشنهادی برای دورکاری دارید؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

راه‌های زیادی هست که میتونید از خونه کار کنید و کسب درآمد داشته باشید. قبلا دوستان پیشنهادات خیلی خوبی رو در جواب‌کو مطرح کردن که میتونید در لینک‌های زیر ببینید:

راه‌های کسب درآمد از منزل برای یک خانم خانه‌دار چیست؟

چطور میشه اینترنتی به درآمد خوب رسید؟

همچنین پاسخ جناب محمودیان که در لینک زیر اومده خیلی میتونه به شما کمک کنه:

من یه نوجوان ۱۷ ساله هستم و می‌خوام با موبایلم تو یه سال مبلغ حدود یک میلیون تومان کسب درآمد کنم. اپلیکیشن‌های خارجی رو امتحان کردم ولی حساب پی‌پال یا چیزی مشابه میخوان. اپلیکیشن یا راهی هست که بشه مبلغ به این کمی رو ازش کسب کرد؟

وقتی با مدرک لیسانس و تسلط به چند زبان زنده دنیا و کلی تجربه و... هرجا برای کار میرم کار مناسبی نیست، چگونه خرج زن و بچه‌مو در بیارم؟ چگونه کرایه خونه بدم؟ اصلا چطور با این همه استرس نمیرم و زنده بمونم؟

میخوام بدونم از اینترنت راهی هست که بشه کسب درآمد کرد که بشه هزینه‌ی دانشگاه را داد؟ محدودیت حجمی اینترنت ندارم.

 

هادی امیری
مدیر وب سایت دهکده فایل

 

من یک خانم خانه‌دار هستم و امکان کار در بیرون رو ندارم. برای کسب درآمد از اینترنت آیا در کلاس‌های برنامه‌نویسی شرکت کنم یا شما پیشنهادی برای دورکاری دارید؟

ابتدا توضیحاتی در مورد دورکاری می‌دهم و سپس یک سایت را برای کسب درآمد به شما معرفی میکنم.

نمی‌توان انکار کرد که آزادی در انجام کار و هرآنچه که می‌خواهیم، جذابیت زیادی دارد. وگرنه چرا باید دست کم 35 درصد از مردم دنیا، خوداشتغالی را انتخاب کنند؟
دورکاری، مخصوصا برای کسانی که روحیه خلاقی دارند، مصداق تحقق رویاهاست. ساعات کاری انعطاف‌پذیر، راحتی، کنترل خلاقانه و انتخاب مشتریان و... واقعا دورکاری چیزی دارد که بتوان عاشقش نبود؟ بله دورکاری هم مزایا و معایب خود را دارد.
دورکاری از لحاظ تئوری، هم ایده‌آل است و هم رویایی، ولی در دنیای واقعی می‌تواند تبدیل به دلبری سنگدل شود. یعنی اینکه برای خودتان شاغل آزاد و مستقلی باشید می‌تواند به کابوس وحشتناکی تبدیل شود که در بیداری می‌بینید. چه حجم کاری را می‌توانید قبول کنید بدون اینکه از خواب و خوراک بیفتید؟ وقتی دست‌وپا چلفتی و غیراجتماعی باشید، چطور می‌توانید مشتری جذب کنید؟ چگونه درآمدتان را مدیریت می‌کنید؟ آیا اصلا می‌توانید درآمدی داشته باشید؟ این همان نیمه پنهان قضیه است.
احتمالا دارید از یک کارمند حقوق‌بگیر تبدیل می‌شوید به کسی که خودش باید جور خودش را بکشد. خب یک سری کارهایی هست که باید انجام دهید. تهیه قراردادها، راه‌اندازی فضای کار، بازاریابی و تبلیغات، جستجوی کار، و این راهی است که باید طی کنید تا زمانی که بالاخره اولین پروژه خودتان را دشت کنید.
بنابراین اگر می‌خواهید کشتی رویایی دورکاری‌تان گرفتار سرنوشت شومی نشود، باید قبل از گرفتن تصمیم نهایی برای اینکه دورکار تمام‌وقت شوید، این فهرست کارهایی که باید انجام شود را مورد ملاحظه قرار دهید.
1- تحقیقات خود را انجام دهید
آن را جدی بگیرید. فقط صرف اینکه دورکاری انجام می‌دهید بدین معنی نیست که روی کاناپه لم بدهید درحالیکه چند هفته است لباسی که بر تن دارید را نشسته‌اید. شما یک کارآفرین هستید. مثل یک کارآفرین رفتار کنید.
نسبت به آنچه که می‌خواهید واردش شوید و آنچه که نیاز خواهید داشت، دید واقع‌بینانه داشته باشید. چقدر هزینه در بر دارد؟ دامنه، فضای سرور، نرم‌افزارها و آبونمان، اجاره و هزینه معاش و محیط زندگی‌تان (که احتمالا دو برابر فضای دفتر کار شما است)، ضوابط قانونی و موارد دیگر. همه این موارد را در نظر بگیرید و صورت این هزینه‌ها را بررسی کنید و تصمیم آگاهانه‌ای بگیرید.
2- پول خود را مدیریت کنید
بله، مدیریتش کنید حتی قبل از اینکه شروع به پول درآوردن کنید. باید ببینید که بخش عمده پولتان صرف چه خواهد شد. از ابزارها و نرم‌افزار کارپسند و کوچک حسابداری که معمولا به صورت رایگان در اینترنت وجود دارند استفاده کنید. اینها کار تنظیم بودجه را ساده‌تر می‌کنند، و به شما اجازه می‌دهند که بدهی، فاکتورها و گردش پول نقدتان را مثل افراد حرفه‌ای مدیریت کنید. بدین ترتیب ولخرجی و زیاده‌روی نمی‌کنید که بعد از آن مجبور شوید در آلونکی بدون آب و برق، با نان خشک سر کنید.
3- زمان خود را مدیریت کنید
اگر انگیزه شما برای خوداشتغالی، اجتناب از ساعت‌های رسمی کار است، پس بهتر است که کلا دست از کار کردن بردارید. برای دورکاری باید وقت بگذارید و تلاش جدی به خرج دهید تا پا بگیرد. البته معنیش این نیست که وقتی فرصت سر خاراندن ندارید هم کلی کارهای مختلف قبول کنید که اگر چنین کنید، کار به سلامت جسمی، روابط شخصی و همچنین کیفیت کارتان صدمه می‌زند. یک برنامه زمان‌بندی معقول و عملی پیاده کنید و به آن پایبند باشید. از نرم‌افزارهای مدیریت و هشدار زمان استفاده کنید. بدین ترتیب هم هم استراحت می‌کنید که از پا نیفتید و هم جلوی تنبلی و سهل‌انگاری خود را می‌گیرید.
4- گذار نرم و آهسته را انجام دهید
به جای اینکه همین امروز کار رسمی خود را ترک کرده و شروع به دورکاری کنید، وقت بگذارید و تمام مواردی که در این مقاله گفته می‌شود را بررسی کنید به طوری که وقتی در نهایت این گذار را انجام می‌دهید تحت فشار ناگهانی قرار نگیرید. ابتدا به آرامی و به عنوان شغل دوم وارد آن شوید، سپس وقتی که آمادگی پیدا کردید، تصمیم نهایی خود را بگیرید. اگر عجول و سراسیمه این کار را بکنید، رسما با سر به استقبال دردسر و مشکلات خواهید رفت.
در نهایت بله، گرچه دورکاری واقعا بهترین چیزی هست که وجود دارد؛ وقتی پس از مدتی بدون اینکه دنبال مشتری بگردید، روز به روز تعدادشان افزایش پیدا کرد، خواهید فهمید منظورم چیست، ولی همه چیزش سرگرمی و بازی هم نیست. پس برایش زحمت بکشید. به یاد داشته باشید هیچ میوه‌ای به شیرینی آن میوه‌ای نیست که از دست رنج خود به دست آورید.

سایت کسب درآمد از طریق تایپ، با استفاده از لینک زیر می‌توانید ثبت نام کرده و درآمدزایی خود را شروع کنید:

http://typeiran.com/r/85675۱۹۴

مسعود صباغی

شما بدون رفتن به کلاس برنامه‌نویسی و یادگیری هیچ مهارتی می‌توانید با سایت ساز وبزی۸۰ سایت طراحی کنید.

آمار سوال

۲۴۵ نمایش
۱ دنبال‌کننده
۴ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه