برو به محتوای اصلی

آیا درباره‌ی مشاغل نتورک و یا درآمد داشتن در سفر اطلاعاتی دارید؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

1- نتورک: نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای، نوعی بازاریابی مبتنی بر معرفی رو در رو میباشد. در این نوع بازاریابی کمپانی سازنده‌ی محصول متعهد میشود در ازای فروش محصولاتش توسط شما درصدی پورسانت به شما پرداخت نماید (مثلا 15 درصد). با فروش یک محصول شخص خریدار هم زیرمجموعه‌ی شما میشود، بدین معنی که از فروش محصولات توسط او شما هم درصدی پورسانت (خیلی کمتر مثلا 2 یا 3 درصد) دریافت میکنید.

سود زیاد در این نوع بازاریابی زمانی عاید شما میشود که شما دارای زیر مجموعه‌های زیادی شوید تا از فروش آنها نیز سود کسب کنید.

بازاریابی شبکه‌ای هیچ ارتباطی با شرکت‌های هرمی ندارد زیرا اولا کار شما کاملا قانونیست و این یعنی شرکتی که شما برای آنها کار میکنید مجوزهای لازم را داراست. دوما وقتی شما یا زیرمجموعه‌هایتان محصولی را میخرید یک کالا در اختیار شماست و سوما در سیستم‌های هرمی شما حتما باید حواستان به ستونهای هرمتان باشد تا تواضن در آنها برقرار باشد (یعنی شما باید دو تا زیرمجموعه داشته باشید و هرکدام از آنها دوتا زیرمجموعه داشته باشند تا هرمتان ساخته بشود) اما در بازاریابی شبکه‌ای این موضوع صادق نیست.

2- درآمد در سفر، وقت خواب و ...: درآمد دو نوع است 1- درآمد فعال 2- درآمد غیرفعال.

درآمد فعال؛ درآمدیست که شما برای کار کردن در زمان مشخص و برای سازمان مشخص با دستمزدی مشخص کار میکنید (کار کردن به صورت پروژه‌ای هم شامل میشود).

درآمد غیرفعال یعنی شما منبع درآمدی دارید که با کمترین دخالت شما برایتان درآمد ایجاد میکند. مثلا خانه‌ای دارید و آنرا اجاره میدهد. یا یک محصول را به صورت اینترنتی میفروشید و یا سرمایه‌گذاری هستید.

۴