برو به محتوای اصلی
ساسان کبیری
دندانپزشک
۳ سال پیش پرسیده شده

بوی بد بطری (قمقمه) آب را چگونه از بین ببریم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

زهرا باغبان
معمار و طراح داخلی

برای از بین بردن بوی بد بطری یا قمقمه آب چند روش کاربردی وجود داره:

1) با استفاده از برس‌های مخصوص شستشوی بطری و به وسیله آب گرم و مایع ظرفشویی، بطری آب خودتون رو بشورین. استفاده از این برس‌ها کمک میکنه تا بوی بد بطری شما گرفته بشه.

2) اگه بطری شما از جنسی هست که بشه اونو داخل ماشین ظرفشویی قرار داد، بهتره که این کار رو انجام بدین چون در ماشین ظرفشویی همه ظرف‌ها با دمای بالا شسته می‌شن و بوی بدی از اونا باقی نمی‌مونه.

بوی بد بطری (قمقمه) آب را چگونه از بین ببریم؟

3) اگه نمی‌تونین قمقمه خودتون رو داخل ماشین ظرفشویی بذارین و یا اینکه ماشین ظرفشویی موفق به از بین بردن بوی بد بطری شما نشد، بهتره که از آب جوش کمک بگیرین. بطری آب‌تون رو با آب جوش پر کنین و اجازه بدین تا کل شب بمونه، در انتها به وسیله مایع ظرفشویی قمقمه خودتون رو بشورین.

4) شما می‌تونین از جوش شیرین برای این کار استفاده کنین. دو قاشق غذاخوری جوش شیرین رو به همراه آب ولرم به داخل بطری یا قمقمه آب‌تون بریزین و بذارین چند ساعت خیس بخوره. بعد از گذشت این مدت بطری رو با آب گرم و مایع ظرفشویی به خوبی بشورین تا بوی اون به صورت کامل از بین بره.

5) سرکه سفید هم یکی از موادی هست که می‌تونه در از بین بردن بوی بد قمقمه یا بطری آب به شما کمک کنه. بطری آب رو از سرکه سفید پر کنین و بذارین که یک روز بمونه. بعد از این مدت، بطری رو با آب گرم و مایع ظرفشویی به خوبی بشورین. ممکنه اول بطری شما کمی بوی سرکه بده ولی این بو به خودی خود از بین میره.

سوالات مشابه

آمار سوال

۳٬۱۱۰ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۳ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه