برو به محتوای اصلی
محسن سورانی

ابتدا لازم میدونم برای همه کسانی که دنبال یادگیری Cpp هستند بعنوان کسی که نزدیک به دو سال خودش رو وقف یادگیری Cpp کرده یک توصیه ای بکنم.

تا زمانی که یک هدف و دلیل مشخص برای یادگیری سی پلاس پلاس نداشتید سمت این زبان نرید. چون باوجود زوایای پیدا و پنهان بسیار، یادگیریش مشکل هست و از طرف دیگه برای یک برنامه نویس عادی کاربرد کمی داره.

یک سال تلاش بی وقفه برای یادگیری زبانی مثل سی شارپ، شما رو یک متخصص سی شارپ و دو سال تلاش برای یادگیری سی پلاس پلاس شما رو یک کدنویس تازه کار سی پلاس پلاس میکنه.(ممکن هست اساتید محترم در مورد زمان یادگیری هر کدام اختلاف نظر داشته باشند البته، ولی نسبت فکر میکنم درست هست.)

زمان دانشجویی چون زبان باحالی بنظرم میومد، بمدت دو سال چند کتاب قطور زبان اصلی از جمله دایتل رو خوندم. در نهایت متوجه شدم راه رو اشتباهی اومدم. آرزو داشتم اون زمان یک نفر باتجربه این رو بهم میگفت تا وقتم در اوج اشتیاقم برای یادگیری تلف نشه.

ولی اگر کسی دلیل مشخصی برای یادگیری Cpp داره توصیه میکنم برای یادگیریِ این زبان ابتدا سراغ یک کتاب خوب برید. تجربه بمن ثابت کرده عموم ویدئوهای آموزشی (حتی از نوع خارجیش) به یک آموزش سطحی اکتفا میکنند. وبسایتها هم بیشتر برای مراجعه برای رفع اشکال مفید هستند.

اگر میتونید به زبان انگلسیتون از بیست، 7 بدید، توصیه میکنم با مراجعه به این لینک که کتابهای مفید برای یادگیری سی پلاس پلاس رو معرفی کرده یکی رو انتخاب، دانلود و مطالعه کنید۵۸.

 

۱۴
شقایق نبی‌بخش
ممنون از پاسخ خوبتون.
محسن محمدی
ممنون از راهنماییتون
نمایش سوال