برو به محتوای اصلی
محسن
۴ سال پیش پرسیده شده

برای آموزش ++c چه وبسایت یا کتابی پیشنهاد میدید؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

محسن سورانی

ابتدا لازم میدونم برای همه کسانی که دنبال یادگیری Cpp هستند بعنوان کسی که نزدیک به دو سال خودش رو وقف یادگیری Cpp کرده یک توصیه ای بکنم.

تا زمانی که یک هدف و دلیل مشخص برای یادگیری سی پلاس پلاس نداشتید سمت این زبان نرید. چون باوجود زوایای پیدا و پنهان بسیار، یادگیریش مشکل هست و از طرف دیگه برای یک برنامه نویس عادی کاربرد کمی داره.

یک سال تلاش بی وقفه برای یادگیری زبانی مثل سی شارپ، شما رو یک متخصص سی شارپ و دو سال تلاش برای یادگیری سی پلاس پلاس شما رو یک کدنویس تازه کار سی پلاس پلاس میکنه.(ممکن هست اساتید محترم در مورد زمان یادگیری هر کدام اختلاف نظر داشته باشند البته، ولی نسبت فکر میکنم درست هست.)

زمان دانشجویی چون زبان باحالی بنظرم میومد، بمدت دو سال چند کتاب قطور زبان اصلی از جمله دایتل رو خوندم. در نهایت متوجه شدم راه رو اشتباهی اومدم. آرزو داشتم اون زمان یک نفر باتجربه این رو بهم میگفت تا وقتم در اوج اشتیاقم برای یادگیری تلف نشه.

ولی اگر کسی دلیل مشخصی برای یادگیری Cpp داره توصیه میکنم برای یادگیریِ این زبان ابتدا سراغ یک کتاب خوب برید. تجربه بمن ثابت کرده عموم ویدئوهای آموزشی (حتی از نوع خارجیش) به یک آموزش سطحی اکتفا میکنند. وبسایتها هم بیشتر برای مراجعه برای رفع اشکال مفید هستند.

اگر میتونید به زبان انگلسیتون از بیست، 7 بدید، توصیه میکنم با مراجعه به این لینک که کتابهای مفید برای یادگیری سی پلاس پلاس رو معرفی کرده یکی رو انتخاب، دانلود و مطالعه کنید۱۱۷.

 

شرکت فنی و مهندسی گرند آموزش ویدئویی خیلی خوبی تو این زمینه جدیدا ارائه دادند.

اگه زبانتون خوبه، میتونین از آموزش‌های سایت گیت۹۵ استفاده کنین. البته همه این آموزشها، کپی هستن و حق مولف رعایت نمیشه در این صورت. 

سعید وحید
مهندس مکانیک_برنامه نویس

با توجه به فرموده‌های دوستمون اقای محسن سورانی که کاملا  با ایشون موافق هستم، بهتر است که از جایی برای آموزش این زبان شروع کنید که میدونید نیازتان در آن حد است. مثلا من سایت سولو لرن رو پیشنهاد میکنم که کاملا میتونه مقدمات یک زبان رو در عرض دو هفته آموزش بده و بعد بسته به نیازتون میتونید از کتب دیگر در راستای هدف محضتون پیش برید که اینجوری وقت‌تان صرف آموزش‌های بیهوده تلف نخواهد شد.

www.sololearn.com۱۶۵

اگر واقعا میخواهید برای این زبان وقت کمی بگذارید این سایت مناسب‌ترین منبع آموزش هست، نه تنها برای سی پلاس پلاس بلکه برای پنجاه زبان دیگر. ولی برای آموزش کامل و حرفه‌ای میتوانید کتاب برنامه‌نویسی به زبان c++ تالیف آقای عین‌الله جعفر زاده رو تهیه بفرمایید که البته بازهم مطالعه‌ی این کتاب به معنای آن نخواهد بود که شما کاملا به این زبان احاطه پیدا میکنید.