برو به محتوای اصلی
آرین رحیمی
مهندس نرم‌افزار
۲ سال پیش پرسیده شده

تو شرایط اقتصادی کنونی ایران، با پول‌مون چیکار کنیم تا هر روز فقیرتر نشیم؟ (با علم به این‌که خرید دلار یا سکه باعث بدتر شدن اوضاع بازار در مقیاس کلان می‌شه.)

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

شایان توابی
مدیر بازاریابی و رشد | +۴ سال سابقه در صنعت تبلیغات دیجیتال و استارتاپ‌

بهترین روش برای پول درآوردن اول تمرکز روی درآمد هست. باید سعی کرد همیشه درآمد دریافتی رو بیشتر کرد و راه‌های کسب اون رو هم بیشتر کرد.

و همچنین سرمایه‌گذاری، اینکه سرمایه‌گذاری روی چه چیزی باشه مورد سوال شما هست. میتونه خونه باشه که مرتضی جان اشاره کرد کم ریسک‌تر هست (البته وضعیت خونه هم معلوم نیست چی بشه)، ماشین باشه یا کسب و کار و تولید.

سرمایه‌گذاری روی شخص خودت، آموزش، سلامتی، یادگیری مهارت، ورزش و... همیشه و در هر حالتی بهترین سرمایه‌گذاری با بالاترین نرخ بازده هست. بعد از اون هم سرمایه‌گذاری روی کسب‌وکار و تولید.

جدا از همه اینها...

مساله اینجاست که اقتصاد ایران در حال حاضر بیمار هست. و بحران اقتصادی که ما در اون هستیم بوجود آوردن و حفظ کردنش در این حالتِ بحرانی، از درست کردنش سخت‌تر هست!

در همچین شرایطی که ثبات وجود نداره، حتی روی کالاهای روزمره و کاملا پایه‌ای، و قیمت‌ها داره ساعتی تغییر میکنه واقعا همه ضرر خواهند داد، ارزش پول همه کم میشه... ولی حتما میشه ضرر رو کم کرد و آزمونی بشه برای محک زدن رفتار آدم در شرایط سخت و تصمیماتش.

محسن

من فقط خرید طلا رو سفارش می‌کنم که ترجیحا طلای آب شده یا سکه که کمترین کارمزد را دارد پیشنهاد می‌کنم.

قیمت دلار چون روی همه چیز تأثیر میذاره پس مردم به سمتش نرن بهتره.

قیمت زمین و ملک هم چون نیاز اولیه‌ی همه است توصیه نمیکنم.

فقط طلا به خودی خود هیچ تأثیر منفی روی جامعه نداره. الان هم که قیمتش رفته بالا به خاطر افزایش دلاره و این رو هم بدونید که طلا مایجتاج یا نیاز اولیه و ضروری مردم نیست.

به نظر میاد سرمایه گذاری روی ملک همیشه کمترین ریسک رو داشته و میتونه در خیلی از حباب‌ها دوام بیاره.

البته به شخصه سرمایه گذاری روی کار رو بیشتر ترجیح میدم.

سوالات مشابه

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۹۰۸ نمایش
۴ دنبال‌کننده
۲ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه