برو به محتوای اصلی
پریسا رزازی
کارشناسی ارشد IT -کارشناس توسعه کسب و کار اسنپ تریپ
۳ سال پیش پرسیده شده

بهترین راه‌ها و ابزار برای بازاریابی آنلاین چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

نیما حسن زاده
(«وبمستر خاکستری» رو داخل گوگل سرچ کنین!)

بهترین راه بنظر من سئو کردن سایت هست. سئو اونقدر‌ها که بعضیا فکر می‌کنن سخت نیست و خیلی راحت می‌تونین تو هر زمینه‌ای که هستین، سایت‌تون رو برای یک سری کلمات سئو کنین.

بعد از سئو بنظرم بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خصوصا اینستاگرام می‌تونه خیلی مفید باشه.

شایان توابی
مدیر بازاریابی و رشد | +۴ سال سابقه در صنعت تبلیغات دیجیتال و استارتاپ‌

این سوال بستگی به خیلی موارد داره! اصلا برای چه نوع بیزنسی؟ با چه میزان بودجه‌ای؟ چه شرایطی و...

تمام راه‌های بازاریابی آنلاین در جای خود کاربردی هستند اگر درست استفاده بشن. اگر در شروع راه هستید و هیچ مخاطب و بودجه‌ای ندارید حتما باید سئو و شبکه‌های اجتماعی رو مد نظر داشته باشید اما فکر نکنید همین‌ها فقط کافیست. عموما اینها راهکارهایی هستند که به زمان لازم دارند تا شروع به بازدهی کنند.

در اوایل راه ممکنه نیاز باشه(که ۹۹.۹۹۹٪ موارد نیاز میشه) شب تا صبح بنشینید و دونه دونه به کاربران پیام بدید، تلفن کنید، ایمیل بزنید و... اصولا Business Development انجام بدید. و من سراغ ندارم بیزنس موفقی رو که از اینجا شروع نکرده باشه و به قول معروف دست خودش رو توی کار کثیف نکرده باشه.

راهکارهای دیگه مثل اینفلوئنسر مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات دیجیتال (ادوردز، موبایل و...) هم همه در جای مناسب خودش قطعا کارآمد هستند. بستگی دارد کجای کار هستید و شرایط شما چی هست.

موفق باشید.

ابراهیم اسدی
دیجیتال مارکتر

به 2 طریق:

1- ارگانیک: با تولید محتوای مفید و کاربردی و ارائه به کاربران، ارتباط همیشگی با کاربران از طریق داده‌های بروز و کاملا نو (این نوع بازاریابی کند پیش میرود ولی ماندگار و پایدار است، تولید محتوا در سایت‌های در حوزه کسب و کار خود و...).

2- تبلیغات: از طریق تشکیل کمپین تبلیغاتی از طریق گوگل ادوردز و سایت‌هایی چون صبا ویژن و...

*بهتر است از هر 2 روش استفاده شود.

مسعود صباغی

بهترین ابزار سئو و گوگل ادز هست ولی بازم بستگی به نوع محصول و ... داره. در نهایت باید روی برند شدن کار کنید تا برنده باشید و بتوانید مشتری‌های ثابتی داشته باشید. پیشنهاد میکنم مقاله هویت تجاری چیست و چطور آن را بسازیم؟ چطور یک برند باشیم؟۷۹ را مطالعه کنید.

این موضوع به موارد زیر بستگی داره:

  1. اندازه کسب و کار
  2. نوع محصول
  3. بودجه بازاریابی
  4. رفتار مصرف کننده

برای بازاریابی باید یک مارکتینگ پلن داشته باشد. منظور این نیست که چندین صفحه تایپ کنید. اما در یک صفحه با خودکار ابتدا بخش‌های مشتریانتون را بنویسید. بعد ببینید آنها کجا‌ها هستند و در نهایت با چه چه ابزارهایی می‌تونید آنها را مطلع کنید و هدف بگیرید.

ناشناس

اینکه سایت به گونه‌ای سئو بشه که ورودی ناب و اصل از موتورها داشته باشید به نظر من هم بهترین و قویترین و عالی‌ترین نحوه تبلیغات هست. که میتونه کاربر اصل و با کیفیت‌ترین نحو رو برای شما محقق کنه. ولی فارغ از این بحث پارامتر دیگه ای که میتونه مهم باشه این هست که نوع محصول و سرویستون چه چیزیه؛ چرا که برخی از سرویسها و محصولات صرفآً نوع ابزار و بازار خودش رو میطلبه و نمیشه یک نسخه واحد برای همه جور کسب و کاری پیچید و پیشنهاد کرد.