برو به محتوای اصلی
کاوه متمادی
مشاور تجارت الکترونیک و کسب و کار آنلاین
۳ سال پیش پرسیده شده

اگر کارمندی در قرارداد کار به صورت ۲۰ روز ساعت کاری داشته باشد و به همین تعداد روز هم حقوق متناسب با قانون کار دریافت کند، آیا اگر بیمه این فرد به جای ۲۰ روز به درخواست خودش ۳۰ روزه رد شود و کارمند مابقی حق بیمه آن ۱۰ روز را خودش پرداخت کند، این روند مشکل حقوقی دارد؟ و چطور می‌توان این مورد را در قرارداد کار اضافه کرد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

علی محمدپور
Senior Computer Network and Systems Engineer

قانون کار میگوید به هر میزان که کارپذیر کارکرد دارد، به همان میزان روز کارکرد در لیست بیمه‌ی اعلامی به سازمان تامین اجتماعی باید ثبت گردد.

کلیه‌ی ثبت‌های شناسایی و پرداخت حقوق و دستمزد باید در سیستم حسابداری شرکت بر اساس کارکرد واقعی فرد باشد.

اما اگر فردی کمتر از روزهای کامل یک ماه در شرکت شما فعالیت دارد، شما بیاد همه‌ی موارد اعلامی در بالا را بر اساس یک ماه کامل شناسایی، ثبت و پرداخت کنید. روشی که شما در فوق اشاره کردید، فقط هزینه‌ی مالی آن را پوشش می‌دهد. البته باید توجه داشته باشید که کارپذیر می‌تواند بر اساس لیست بیمه اظهار شده مدعی حقوق و دستمزد متناظر آن باشد، پس تمهیدات لازم برای جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان احتمالی در این خصوص باید درنظر گرفته شود. شایان توجه هست که برای تعداد روزهای باقی مانده نیز شما 23+7 درصد حق بیمه را از ایشان دریافت کنید نه فقط 7 درصد سهم کارپذیر! همینطور با توجه به اینکه روزکارکرد در حق سنوات کارپذیر اثر دارد، آن را هم درنظر داشته باشید!

گرفتن مشاوره از متخصصین این حوزه ضروری می‌باشد.

سوالات مشابه

آمار سوال

۸۵ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۳ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه