برو به محتوای اصلی
اشکان خسروی‌پور
کارشناس امور بین‌املل
۴ سال پیش پرسیده شده

آیا تدریس زبان روسی به جای زبان انگلیسی در مدارس کار درستی است؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

زهرا باغبان
معمار و طراح داخلی

تدریس زبان روسی به عنوان زبان دوم، موضوعی بود که چند وقت پیش مطرح شد. البته بعد اصلاحش کردن و گفتن که موضوع سر اینه که زبان انگلیسی نباید تنها زبان خارجی باشه که در مدارس تدریس میشه! ولی در کل به نظر من زبان انگلیسی از این جهت که زبان بین‌المللی هست باید به دانش‌آموزان در تمام مقاطع تحصیلی به خوبی تدریس بشه و در این رابطه باید سخت‌گیری هم بیشتر بشه. 

آیا تدریس زبان روسی به جای زبان انگلیسی در مدارس کار درستی است؟

بسیاری از دانش‌آموزان درس زبان انگلیسی رو جدی نمی‌گیرن و وقتی وارد دانشگاه می‌شن کار براشون خیلی سخت میشه. در دانشگاه بسیاری از استادها ممکنه که از مراجع انگلیسی برای تدریس درس استفاده کنن، یا از شما انجام تحقیقاتی رو بخوان که فقط با مراجعه به منابع انگلیسی میشه انجامشون داد. کم نیستن دانشجویانی که به خاطر ضعف در زبان انگلیسی مجبور به حذف درس شدن و یا اینکه نتونستن نمره قابل قبولی در اون درس بگیرن. 

از طرف دیگه اغلب مقالات و منابعی که در هر زمینه وجود داره به زبان انگلیسی هست و منابع به زبان روسی خیلی کمه و اگه به جای زبان انگلیسی، زبان روسی آموزش داده بشه دسترسی به مقالات و کتب علمی هم برای شخص محدود میشه.

در کنار تمام اینها، اگه کسی به جای زبان انگیسی، زبان روسی بلد باشه و به کشورهای دیگه سفر کنه، شانسش در برقراری ارتباط و پیدا کردن کسی که زبان روسی بفهمه خیلی کمتره. 

بهتره که در کنار زبان انگلیسی البته زبان دیگه‌ای هم هرچند اندک تدریس بشه که اونم می‌تونه به صورت انتخابی و اختیاری باشه.

ابراهیم اسدی
دیجیتال مارکتر

از نظر من این کار غیر منطقی و احساسی است زیرا:

۱. زبان روسی زبان علمی جهان نیست

۲. نگرش مردم ایران به روس‌ها مثبت نیست

۳. کمترین تاثیر را در ارتباط بین‌المللی خواهد داشت

*اگر قرار است زبان دومی تعیین شود بهتر است اختیاری باشد و زبان‌های چینی، فرانسوی، آلمانی و ... بسیار تاثیرگذار‌تر در حوزه بین‌الملل خواهد بود.

آمار سوال

۱۵۹ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۴ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه