برو به محتوای اصلی
۲ سال پیش پرسیده شده

چرا جواب‌کو راهکار سانسور رو انتخاب کرده؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو

هدف جواب‌کو بالاتر بردن سطح فرهنگ و دانش فارسی‌زبانان دنیا هست و برای رسیدن به این هدف این سرویس باید برای اکثریت فارسی‌زبانان به سادگی قابل دسترسی باشد.

مهم‌ترین موضوع در این زمینه بی‌طرف بودن جواب‌کو در مورد سوالات و پاسخ‌ها می‌باشد. برای اینکه به این هدف برسیم قوانینی بسیار مشخص و شفاف در ارتباط با نحوه پرسیدن سوال و پاسخ دادن تدوین شده. تیم مدیریت جواب‌کو به هیچ عنوان خارج از این قوانین هیچ سوال و یا جوابی را حذف و یا ویرایش نمی‌کند.

از طرف دیگر چند هفته گذشته حملاتی روی سرویس جواب‌کو وجود داشت به صورتی که اشخاصی شناسه‌های کاربری غیرواقعی ایجاد کرده و سوالات و جواب‌هایی با تصاویر نامرتبط در جواب‌کو منتشر می‌کردند. جهت جلوگیری از این موضوع و همچنین بالاتر بردن کیفیت سوالات و جواب‌ها سیستم جدیدی در جواب‌کو پیاده‌سازی شد که به صورت خودرکار برخی از سوالات و پاسخ‌ها را قبل از پست شدن برای تایید توسط تیم مدیریت ارسال می‌نماید. با این وجود اکثر محتوایی که با توجه به استانداردهای جواب‌کو فرستاده می‌شود به صورت خودکار شناسایی شده و بدون نیاز به تایید منتشر می‌شوند.

در صورتی که در این حوزه پیشنهادی برای بهبود جواب‌کو دارید خیلی خوشحال می‌شویم به صورت دیدگاه همینجا ارسال کنید و حتما سعی بر پیاده‌سازی آن خواهیم کرد.