برو به محتوای اصلی
محمد شهریاری
۴ سال پیش پرسیده شده

از آنجا که زمین از آهن و نیکل ساخته شده و این‌ها آهن‌رباهای موقت هستند، آیا زمین یک روز قدرت جاذبه‌اش را از دست میدهد؟ یا جایگزینی برای ماندگاری دارد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

سایت شاتل‌لند یک مستندی تحت عنوان One Strange Rock منتشر کرده که به نظرم یکی از بی‌نظیر‌ترین مستند‌های تاریخ هست. 

«یک سنگ عجیب و غریب» عنوان یک مجموعه مستند آمریکایی است که شبکه تلویزیونی نشنال جئوگرافیک مسئولیت تولید آن را برعهده داشته است. قسمت اول این مجموعه مستند جذاب و دیدنی، در تاریخ 26 مارس 2018 به روی آنتن رفت. این مجموعه ده قسمتی، داستان تداوم حیات جانداران بر روی سیاره زمین را از زبان هشت فضانورد روایت می‌کند. این فضانوردان طی سالیان متمادی، در ماموریت‌های فضایی مختلف حضور داشته‌اند. ویل اسمیت (هنرپیشه آمریکایی) مسئولیت اجرای مجموعه مستند «یک سنگ عجیب و غریب» را برعهده دارد و فضانوردانی به نام‌های کریس هدفیلد، نیکول اسکات، جف هافمن، می‌جمیسون، للند ملوین، مایک ماسیمینو، جری لایننجر و پگی ویتسون به عنوان مهمان در قسمت‌های مختلف این مجموعه حضور دارند. ارتباطات غیرمنتظره‌ای در قسمت اول نشان داده می‌شود که با تصاویر قانع کننده مشاهده کرده و می‌توانید سیاره عجیب و غریبی را که توسط یک سنگ احاطه شده است را نظاره‌گر باشید. در قسمت دوم میبینید که تاکنون با خود اندیشیده‎اید که سیاره ما چگونه بوجود آمده است؟ سیاره زمین در جریان وقوع یک طوفان کیهانی شکل گرفته است. خشونت در حالت عادی موجب ویرانی می‌شود، اما در مورد نحوه پیدایش سیاره زمین، خلاف این موضوع صدق می‌کند. در قسمت سوم، داستان حماسی نبرد زمین با خورشید و اینکه چگونه زندگی‌ها در برابر همه احتمالات ناگوار، پیشرفت می‌کند. در قسمت چهارم، داستان نیروهای پویا و اتفاقات دیوانه‌وار که تعدادی از اجزای مرده را برداشته و آنها را به چیزهایی شگفت‌آور و پیچیده، به عنوان زندگی بر روی زمین تبدیل کرده است. در قسمت پنجم، کره زمین به اندازه کافی قابل سکونت نیست، بلکه برای زندگی مناسب باید رشد کند. این داستان زندگی است که با مرگ دست به دست شده است. در قسمت ششم، کریس هادفیلد فضانورد، معتقد است که تنها شانس بقای انسان، فرار از کره زمین و ایجاد یک کلنی فضایی است؛ اما موانعی واقعی برای این کار وجود دارد.

به نظرم حتما وقت بذارید و این مستند رو که در چند مجموعه با زیرنویس فارسی هم تهیه شده رو دنبال کنید جواب این دست از سوالات و سوالات مشابه به این و خیلی از سوالات و ابهام‌هایی که برای بشر بوده و هست رو دقیقا به بهترین شکل خواهید گرفت.

سوالات مشابه

آمار سوال

۱۴۷ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۴ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه