برو به محتوای اصلی
سوال
فرهاد کشانی
مهندس صنایع
۴ سال پیش پرسیده شده

چگونه می‌توان جریمه رانندگی را قسطی پرداخت کرد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ناشناس

برای پرداخت جرایم رانندگی روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از هریک از آنها استفاده کنید:

 1. پرداخت از طریق دستگاه‌های خودپرداز
 2. پرداخت از طریق بسترهای الکترونیکی (کارت‌خوان سپ و سامانه پککو)
 3. پرداخت از طریق اینترنت

در دو روش اول که می‌توان کل مبلغ خلافی خودرو را پرداخت کرد و اما در روش اینترنتی برای پرداخت قسطی خلافی خودرو باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • ابتدا باید وارد سایت راهور به نشانی www.rahvar120.ir۱۲۷ شوید.
 • در قسمت پایین و سمت راست صفحه بر روی گزینه «خدمات» کلیک کنید. از لیست زیر آن گزینه «استعلام میزان تخلفات رانندگی» را انتخاب نمایید.
صفحه اصلی سایت راهور20
صفحه اصلی سایت راهور20
 • صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که در این صفحه باید ابتدا شماره بارکد پستی 8 رقمی را که پشت کارت خودرو شما موجود است را وارد کرده و سپس کد امنیتی که به شما نمایش داده می‌شود را وارد نمایید و بر روی دکمه جستجو کلیک کنید.
چگونه می‌توان جریمه رانندگی را قسطی پرداخت کرد؟
 • در صفحه که برای شما باز می‌شود کل تخلفات رانندگی خود را می‌توانید مشاهده نمایید. تمامی جزئیات تخلفات شما اعم از تاریخ و زمان تخلف، محل تخلف، نوع تخلف (تسلیمی، الصاقی و...)، مبلغ تخلف و سایر موارد در این صفحه قابل مشاهده است. میزان کل مبلغ تخلف را هم می‌توانید ببینید.
 • در این حالت نیز می‌توانید در صورت تمایل کل مبلغ تخلفات را به صورت یکجا و از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید و یا اینکه با کلیک بر روی مربعی که در کنار هر تخلف وجود دارد آنها را انتخاب کرده و یک یا چند تخلف را پرداخت نمایید.
 • پس از انتخاب تخلفات با زدن بر روی گزینه پرداخت به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که شماره فاکتور شما در آن نمایش داده شده است. شماره فاکتور نمایش داده شده را جهت پیگیری‌های بعدی یادداشت نمایید و بر روی گزینه پرداخت آنلاین کلیک کنید.
 • در این مرحله صفحه «سیستم پرداخت قبوض از طریق اینترنت» برای شما باز می‌شود که باید اطلاعات کارت بانکی خود را که می‌خواهید با آن تخلفات را پرداخت نمایید، وارد کنید. این اطلاعات شامل شماره 16 یا 19 رقمی مندرج بر روی کارت بانکی شما، شماره 3 یا 4 رقمی CVV2، تاریخ انقضای کارت بانکی، رمز دوم اینترنتی (که می‌توانید از طریق دستگاه‌های خودپرداز برای دریافت آن اقدام نمایید) و در صورت تمایل آدرس ایمیل شما می‌باشد.
 • لیست قبوضی که برای پرداخت انتخاب کرده‌اید هم به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید هرکدام از آنها را از لیست پرداختی حذف کنید. بعد از بررسی کردن این قبوض و اطمینان از صحت آنها، روی گزینه «بررسی قبوض» کلیک کنید.
 • در این حالت تیک سبزی جلوی هر قبض نشان داده می‌شود که نشان‌دهنده‌ی آماده بودن جهت پرداخت است. با زدن بر روی گزینه «پرداخت قبوض» به صفحه دیگری هدایت می‌شوید که قبوض پرداختی شما در آن مشخص شده است. روی گزینه «تایید پرداخت قبض» کلیک کنید.
 • در این حالت تمام قبوض منتخب شما پرداخت شده است.
 • پس از پرداخت تا 72 ساعت، سایت داهور آپدیت شده و قبوض پرداختی شما از لیست تخلفاتتان حذف می‌شود.

پیشنهاد می‌شود در صورتی که برای پرداخت تخلفات رانندگی خود عجله دارید (مثلا حالتی که می‌خواهید خودروی توقیف شده خود را سریعا ترخیص نمایید) بهترین راه پرداخت از طریق دستگاه‌های خودپرداز و یا از طریق بانک است که فیش به شما تحویل می‌دهند.