برو به محتوای اصلی
الناز احمدی
رشد فردی
۳ سال پیش پرسیده شده

از ظاهر خودتون راضی هستید؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

مهدی درویشی
دانشجوی مهندسی نرم افزار / طراح گرافیک / مدرس مهارت های توسعه فردی

بله تا حدود زیادی. بنظرم درصد زیادی از انسان‌ها از ظاهر خودشون راضی نیستن. اما وقتی به عزت نفس و اعتماد به نفس خوبی برسین و خودکم بینی۹۷ نداشته باشیم ظاهر کم اهمیت‌تر میشه و از همه مهمتر انسان روحه نه جسم! با زیبایی روح میتونیم بصورت کامل از ظاهر رضایت داشته باشیم.

این چه سوالیه؟ به نظرم جواب دادن به این سوال قرار نیست به کسی کمکی کنه و بیشتر جنبه خاله زنک بازی داره. شاید اینکه درباره اهمیّت ظاهر صحبت کنیم مهمتر باشه. مثلاً تا حالا دقت کردید که خوشگل بودن و ظاهر خوب چقدر کار دردناک و سختیه. اینکه ما حاضریم کلی وقت بگذاریم و بریم باشگاه، به خودمون سختی بدیم و توی اتاق solar بخوابیم، حاضر باشیم موهامو با هزار درد و رنج شونه کنیم، دماغ عمل کنیم و... همه اینها هزینه و زمان ما را میگیره و حتی برامون درد میاره. اما با اینحال حاضریم. و به طرز جالبی، این توجه وقتی زیاد میشه، معمولاً از درون آدم‌های خالی‌تری میشیم.

بله.

گرچه راضی نبودم اما شرایطی پیش اومد تا با ظاهر خودم آشتی کنم.

ببینید به نظر من کسی که واقعا از ظاهر خودش راضی نیست، باید یه نگاهی به درونش بندازه! منظور من اینه که اگه خودمون رو به یه درخت تشبیه کنیم، ریشه‌ی ما میشه عزت نفس، تنه میشه اعتماد به نفس‌، شاخه‌ها میشه روابطی که ایجاد می‌کنیم. به نظر من برای هر کسی لازمه که درک کنه فقط یکی از خودش تو این جهان هستی هست. وقتی که درک کنی و دلایلی برای دوست داشتن خودت داشته باشی، اصلا به دوست داشتنی نبودن ظاهر خودت فکر نمی‌کنی. ( البته شرایط خاص هم داره‌، نمی گم که کسی که عزت نفس بالایی داره عمل زیبایی نمی‌کنه‌ها!) مطمئنم سایت https://zendegiacademy.com۲ خیلی خیلی به این افراد کمک می‌کنه.

پ. ن: من سعی کردم کامل بازش کنم. بخاطر همین یکم زیاد شد.