برو به محتوای اصلی
۳ سال پیش پرسیده شده

آیا برنامه‌نویسی هست که در خارج از ایران فعال باشه؟ میشه تجربه‌شو و اطلاعاتی در این خصوص رو ارائه بده؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

علی محمدپور
Senior Computer Network and Systems Engineer

آقای سالار کابلی که در جواب‌کو حضور دارند هم اکنون در کشور فنلاند مشغول به‌ کار هستند. در زیر توضیحی به نقل از وب‌سایت ۹۳ایشان ارایه می‌شود:

درباره من

من سالار کابلی هستم، یک برنامه‌نویس ۲۸ ساله که در هلسینکی، فنلاند زندگی می‌کند. در تهران به دنیا اومدم و در پایان سال ۱۳۹۳ به همراه همسرم شراره۱۱۰ به فنلاند مهاجرت شغلی کردم. در حال حاضر در شرکت Tieto۹۹ در موقعیت برنامه‌نویس ارشد نرم‌افزار مشغول به کار هستم و قبل از Tieto در شرکت Kiosked۷۶ کار می‌کردم.

غیر از کار رسمی روزانه‌ام، من روی پروژه Buttercup۸۷ که یه نرم‌افزار کدباز برای ذخیره‌سازی رمزعبور و اطلاعات محرمانه است کار می‌کنم و از زمستان ۲۰۱۵ تقریبا تمام زمان آزادم رو به این پروژه اختصاص دادم.

من برنامه‌نویسی رو از سال ۱۳۸۲ با یاد گرفتن QBasic و بعدتر PHP شروع کردم و سال‌های ابتدایی کارم رو فقط به نوشتن وب‌اپلیکیشن گذروندم. بعدترها به طراحی وب هم علاقه پیدا کردم و کارم از برنامه‌نویسی به طراحی رابط کاربری تغییر کرد حدودا. ولی خب همیشه به برنامه‌نویسی علاقه خیلی زیادی داشتم و بعدها با قدرت گرفتن زبان جاواسکریپت (از ۲۰۰۹ به بعد) دوباره تمرکزم رفت روی برنامه‌نویسی و از اون موقع تاحالا بیشتر زمانم رو به کار روی پروژه‌های جاواسکریپتی (NodeJS و...) می‌گذرونم. ولی خب به زبون‌ها و ابزارهای دیگه هم علاقه دارم و در زمان آزادم سعی می‌کنم روی پروژه‌های C و Swift کار کنم که برام خیلی جذابه.

وقت‌هایی که برنامه‌نویسی نمی‌کنم رو با شراره می‌گذرونم یا هواپیماها رو تو آسمون دنبال می‌کنم (چون به هر چیزی که پرواز می‌کنه علاقه زیادی دارم).

من رو می‌تونید توی توییتر۸۹ و اینستاگرام۱۳۶ دنبال کنید.

 

در این زمینه جادی۱۱۸ بود که برای شرکت‌های بزرگی مثل نوکیا کار کرده بود و چند وقتیه که برگشته ایران. از ایشون میتونین بپرسین.