برو به محتوای اصلی
۴ سال پیش پرسیده شده

من یه نوجوان ۱۷ ساله هستم و می‌خوام با موبایلم تو یه سال مبلغ حدود یک میلیون تومان کسب درآمد کنم. اپلیکیشن‌های خارجی رو امتحان کردم ولی حساب پی‌پال یا چیزی مشابه میخوان. اپلیکیشن یا راهی هست که بشه مبلغ به این کمی رو ازش کسب کرد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو

مهم‌ترین کار برای انجام هر کاری برنامه‌ریزی هست. برای اینکه بتونیم توی یک سال حدود یک میلیون تومان (دقیق‌ترش ۱٬۰۹۵٬۰۰۰ تومان) درآمد داشته باشیم، کافیه روزی ۳٬۰۰۰ تومان معادل هفته‌ای ۲۱٬۰۰۰ تومان و معادل ماهی ۹۰٬۰۰۰ تومان درآمد کسب کنیم.

به نظر من، برای اینکار به جای اینکه وقتمون رو برای استفاده از برنامه‌هایی که می‌گن روی تبلیغ کلیک کنید تا پول در بیارید، یا برنامه‌های شراکت در خرید و فروش تلف کنیم، می‌تونیم کارهای فریلنس انجام بدیم. اینطور می‌تونیم یه تخصص هم توش بهتر شیم و بدرد آیندمون می‌خوره.

برای انجام کار فریلنس می‌شه از کارهای خیلی خیلی ساده شروع کرد و تخصص‌های دیگرو همراهش یاد گرفت. کافیه یه سری به یکی از صفحه‌های زیر بزنی و ببینی چه کارهایی رو می‌تونی انجام بدی:

می‌تونی از موضوعات ساده‌تر مثل تایپ، مقاله نویسی، وبلاگ‌نویسی، ثبت داده و... شروع کنی و کم کم در زمینه‌های دیگه‌ای که در حال حاضر دانش نداری ولی مورد علاقت هست اطلاعات کسب کنی تا در آینده بتونی در موضوعات بیشتری کار فریلنس انجام بدی.

برای بدست آوردن ۱ میلیون تومان در سال کافیه هفته‌ای ۴ تا کار ۵٬۰۰۰ تومانی بگیری و از اون مهم‌تر می‌تونی تخصص‌هایی که داری رو بیشتر کنی که برای آیندت خیلی خوب خواهد بود.