برو به محتوای اصلی
سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو

جهت بهبود جواب‌کو، به مرور زمان ممکن است تغییراتی در این متن ایجاد شود. در این صورت از طریق ایمیل به شما اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

بصورت خلاصه

 1. استفاده از جواب‌کو به منزلۀ پذیرفتن «شرایط استفاده» و «حریم خصوصی» جواب‌کو می‌باشد.
 2. محتوایی که در سرویس جواب‌کو قرار می‌دهید غیر انحصاری بوده و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.
 3. شما با اضافه کردن محتوا به جواب‌کو متعهد می‌شوید که تمامی حقوق مالی و معنوی محتوا را دارا بوده و یا اجازه نشر آنرا دارید.
 4. شما در هر لحظه می‌توانید پاسخ، دیدگاه و حساب کاربری خود را حذف و یا ویرایش کنید.
 5. قبل از اینکه سوال شما اولین پاسخ را دریافت کند، امکان ویرایش و یا حذف آنرا دارید. پس از اولین پاسخ، امکان ویرایش آنرا نخواهید داشت و در صورت درخواست حذف سوال، تنها نام شما از زیر سوال برداشته شده و سوال در جواب‌کو باقی خواهد ماند.
 6. مدیران جواب‌کو با توجه به قوانین ویرایش محتوا امکان ویرایش سوالات و پاسخ‌های شما را دارا می‌باشند.
 7. در صورتی که محتوای شما مطابق قوانین جواب‌کو و یا جمهوری اسلامی ایران نباشد، جواب‌کو امکان حذف و یا مخفی کردن آنرا داشته و در صورت درخواست، آنرا به مقامات اجرایی و قانونی ارائه خواهد داد.
 8. جواب‌کو این حق را برای خود محفوظ می‌دارد تا در صورت مشاهده هرگونه تخطی از قوانین حساب شما را مسدود سازد.

به صورت کامل

استفاده از سامانه جواب‌کو

 1. جواب‌کو یک شبکه اجتماعی سوال و جواب به زبان فارسی بوده و استفاده و ثبت نام در این سرویس، به منزلۀ خواندن و پذیرفتن «شرایط استفاده» و «حریم خصوصی» سایت و اپلیکیشن جواب‌کو به نشانی اینترنتی JavabKoo.com می‌باشد و به عنوان تعهدی دوطرفه بین شما و جواب‌کو برقرار است.
 2. چه کسی می‌تواند از جواب‌کو استفاده کند. استفاده از سامانه جواب‌کو برای افراد بالای ۱۳ سال بلامانع است. شما می‌پذیرید که حداقل سن مجاز به استفاده از سرویس را دارا می‌باشید، در غیر اینصورت نیاز به اجازه والدین و یا سرپرست قانونی خود را دارید و آنها عهده‌دار مسئولیت شما در قبال استفاده از سامانه جواب‌کو می‌باشند.
 3. ثبت نام. زمانی که شما در سامانه جواب‌کو ثبت نام می‌کنید، از شما درخواست می‌شود تا اطلاعاتی از قبیل نام، عنوان شغلی یا تحصیلی، تصویر و نشانی ایمیل خود را وارد نمایید. شما می‌پذیرید که اطلاعات صحیح از جمله نام و نام خانوادگی واقعی خود را به زبان فارسی وارد نمایید. ما با اطلاعات شما با توجه به ضوابط نوشته شده در قسمت حریم خصوصی برخورد خواهیم کرد. شما مسئول حفاظت از اطلاعات خود از جمله رمز عبور می‌باشید.
 4. حریم خصوصی. موضوعاتی همچون چگونگی استفاده از اطلاعات شما در قسمت حریم خصوصی نوشته شده است. استفاده از سامانه جواب‌کو جدا از آنکه شما در جواب‌کو حساب کاربری دارید یا خیر، به منزله قبول قرارداد شرایط حریم خصوصی از جانب شما می‌باشد.
 5. لغو قرارداد. شما در هر زمان می‌توانید با فرستادن یک ایمیل به info@javabkoo.com۷۱۸ با تیتر «لغو حساب»، حساب کاربری خود را مسدود کنید. جواب‌کو این حق را برای خود محفوظ می‌دارد تا در صورت مشاهده هرگونه تخطی از قوانین، حساب شما را مسدود سازد.
 6. تغییرات در سامانه. ما همیشه در تلاش برای بهتر کردن تجربه استفاده شما در جواب‌کو هستیم. ممکن است که امکاناتی در سامانه بدون اطلاع‌رسانی اضافه یا حذف گردد و یا تغییر داده شود.
 7. بازخورد. در جواب‌کو ما همیشه از بازخوردها و نظرات شما استقبال می‌کنیم. شما برای ارتباط با ما می‌توانید از صفحه بازخوردها و یا از لینک تماس با ما۷۱۸ استفاده نمایید. شما با ارسال نظرات خودتان، به ما این اجازه را می‌دهید تا از تمام و یا قسمتی از نظرتان به صورت آزادانه استفاده کرده و آن را با بقیه به اشتراک بگذاریم و شما نسبت به آن هیچ چشم‌داشتی نخواهید داشت.
 8. ارتباط با شما. در حال حاضر جواب‌کو از ۳ طریق ایمیل، تلگرام و وب نوتیفیکیشن با شما جهت فرستادن مطالب گوناگون در ارتباط هست. شما با رجوع به تنظیمات حساب، در قسمت «ایمیل و آگاه‌سازی» قابلیت تغییر و تنظیم این موارد را دارا می‌باشید.

محتوای شما

 1. تعریف محتوا شما. جواب‌کو این قابلیت را برای شما فراهم می‌آورد تا به سامانه متن، عکس، ویدیو، لینک و یا فایل اضافه کنید و آنها را با بقیه به اشتراک بگذارید. تمامی مواردی که شما به جواب‌کو اضافه می‌کنید به صورت جمعی از این پس «محتوای شما» نامیده خواهد شد. شما با توجه به استفاده از قسمتی از جواب‌کو می‌پذیرید که محتوای شما به صورت عمومی قابل مشاهده خواهد بود.
 2. مالکیت. شما و یا کسی که مالکیت یا اجازه استفاده از محتوای آن را دارید، چه فکری و چه معنوی، می‌پذیرید که محتوای استفاده شده در جواب‌کو شامل قانون انحصاری نمی‌باشد و جواب‌کو با توجه به شرایط زیر حق استفاده از آنها را دارد:
  1. اجازه استفاده از محتوای شما. با اضافه کردن و ارائه کردن محتوای شما در جواب‌کو، شما این اجازه و حق را به جواب‌کو و یا شرکای تجاری و غیر تجاری جواب‌کو می‌دهید تا از این اطلاعات با توجه به انحصاری نبودن آنها، در امور مختلف استفاده نمایند و جواب‌کو نسبت به استفاده از محتوای شما تعهدی به شما نخواهد داشت و شما نیز نسبت به آن هیچگونه شکایتی نمی‌توانید داشته باشید. جواب‌کو و شرکای تجاری و غیر تجاری آن این حق را برای خود محفوظ می‌دارند تا همه محتوای شما و یا قسمتی از آن را تغییر و یا انتشار دهد.
  2. زمانی که شما به سوالی پاسخ می‌دهید این قابلیت را خواهید داشت که پاسخ خود را تغییر داده و یا حذف نمایید، مگر اینکه محتوای شما در خارج از سامانه جواب‌کو انتشار پیدا کرده باشد که در آن صورت از حیطه اختیارات جواب‌کو خارج خواهد بود. جواب‌کو می‌تواند پاسخ شما را در صورتی که خلاف قوانین جواب‌کو باشد حذف، مخفی و یا بایگانی نماید. همچنین مدیران جواب‌کو امکان ویرایش سوالات و پاسخ‌های شما را بر اساس قوانین ویرایش محتوا خواهند داشت که همیشه در تاریخچه تغییرات برای شما و دیگر کاربران قابل مشاهده است.
  3. زمانی که شما سوالی را می‌پرسید، تا قبل از اینکه پاسخی دریافت کنید قابلیت حذف و یا ویرایش آنرا خواهید داشت. بعد از دریافت اولین پاسخ، امکان ویرایش سوال وجود نخواهد داشت و در صورتی که سوالتان را حذف کنید، نام شما از سوال حذف شده و سوال به صورت ناشناس در سیستم باقی خواهد ماند.
  4. شما می‌پذیرید که جواب‌کو ممکن است محتوای شما را پیش خود نگاه دارد و در صورت لزوم آن را به مقامات اجرایی و قانونی ارائه دهد.
  5. شما متوجه این موضوع هستید که جواب‌کو می‌تواند قسمتی و یا همه محتوای شما را برای ساخت مشتقات گوناگون برای استفاده از امور بازاریابی استفاده نماید. جواب‌کو این حق را نیز دارد تا از نمایش درآمدن محتوای شما چه همه و چه قسمتی از آن در هر زمان جلوگیری نماید.
  6. شما همچنین این اجازه را به ما می‌دهید تا به نمایندگی از شما در صورتی که شخص و یا اشخاصی به صورت غیرقانونی و بدون اجازه از جواب‌کو، از محتوای شما در محیط‌های گوناگون استفاده کردن موضوع را پیگیری کنیم.
  7. شما با اضافه کردن محتوا به جواب‌کو متعهد می‌شوید که تمامی حقوق مالی و معنوی محتوا را دارا بوده و یا اجازه قانونی نشر محتوا را دارا می‌باشید و یا مجوزهای قانونی آنها را اخذ نمودید. تمامی مسئولیت و عواقب قانونی تخطی از این مسائل متوجه شما خواهد بود و جواب‌کو هیچگونه مسئولیتی را پذیرا نیست.
 3. مسئولیت محتوای شما. اهانت به دیگر کاربران جواب‌کو و قوانین جمهوری اسلامی ایران و یادداشت محتوای مجرمانه چه در سوالات، جواب‌ها و یا دیدگاه‌ها ممنوع است. جواب‌کو بر اساس دریافت گزارش، به محدود کردنِ شناسۀ کاربری یا در نهایت مسدودسازی آن اقدام خواهد کرد.
 4. محتوای پوچ. مطالبی که صرفا جهات تبلیغات با انگیزه لینک‌سازی و گمراه کردن کاربران باشد ممنوع است و در صورت مشاهده محتوا حذف و در صورت تکرار منجر به غیر فعال شدن حساب کاربری شما خواهد شد.

محتوای ما

 1. تعریف محتوای ما. تمامی حقوق مادی و معنوی جواب‌کو از جمله نرم‌افزار، لوگو، علائم تجاری به استثناء محتوای شما، محتوای ما تلقی می‌شوند. محتوای دیگر کاربران جواب‌کو که طبق همین مجوز اجازه استفاده آنها به جواب‌کو داده شده نیز شامل اینگونه محتوا می‌شوند و به طور جمعی «محتوای ما» نامیده می‌شوند.
 2. داده‌ها. تمامی اطلاعات و داده‌هایی که جواب‌کو از کاربران خود در حیطه استفاده از سایت و اپلیکیشن جواب‌کو می‌باشد نیز متعلق به محتوای ما می‌باشد.
۱۸
نمایش سوال