برو به محتوای اصلی
ناشناس
۴ سال پیش پرسیده شده

بهترین سایت برای ایجاد وبلاگ کدام سایت هست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

سیاوش محمودیان
بنیانگذار جواب‌کو

اگر بخواین به زبان فارسی وبلاگتون رو راه بندازید به نظرم بهترین گزینه در حال حاضر ویرگول۱۰۲ هست. خوبی این پلتفورم اینه که اگر محتوای خوبی تولید کنید می‌تونید مخاطب‌های دائم خوبی کسب کنید و همینطور در به اشتراک گذاشتن محتواتون در صفحه اصلی و توییترش به نظر من خیلی خوب عمل می‌کنه.

علاوه بر ویرگول، سرویس‌های خوب و قدیمی‌تر زیادی مثل میهن‌بلاگ، بلاگ‌اسکای، فارسی‌بلاگ پرشین‌بلاگ، بلاگ‌فا و... که حالت وبلاگ‌نویسی کلاسیک رو دارن و تقریبا تنها خود شما هستید که باید وبلاگتون رو مارکت کنید.

اگر بخواین محتوا رو به انگلیسی بنویسید هم Medium۹۸ رو پیشنهاد می‌کنم. علاوه بر مدیوم، سرویس‌هایی مثل WordPress۸۱ و Tumblr۹۰ هم هستن که به سادگی می‌تونید توشون به زبان انگلیسی وبلاگ بنویسید.

به نظر من مهم‌تر از اینکه کدوم پلتفورم رو انتخاب کنید اینه که هر چه سریع‌تر وبلاگ‌نویسی رو شروع کنید، چون همیشه امکان انتقال محتواتون از هر کدوم از این سیستم‌ها به دیگری خواهد بود.

مهدی مجیدزاده
برنامه نویس و تحلیلگر رفتار کاربران

الان ویرگول۱۱۱ به عنوان یه شبکه اجتماعی محتوا محور داره خوب کار می‌کنه و توصیه میشه.

ناشناس

به شخصه با میهن‌بلاگ/ پرشین‌بلاگ/ بیان/ بلاگفا کار کردم و گزینه‌های خوب و استانداردی برای راه‌اندازی یک وبلاگ بی‌دردسر و با امکانات مناسب و خوب هستند.

علی ورزشی
توسعه دهنده شیرپوینت

من هم با نظر آقای محمودیان موافقم و سایت مدیوم رو پیشنهاد میکنم چون واقعا ارزش مقاله‌هاش بالاست و نویسنده‌های خبره‌ای داره و خیلی میتونه تو نوشتن یک مطلب به شما ایده بده این مقاله‌ها و همچنین این که میشه درآمد کسب کنید از انتشار پست‌هایی که به اشتراک میذارید در سایت مدیوم.

من از سرویس رز بلاگ استفاده میکنم و راضی هستم.